TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

W Raciborzu Karta Mieszkańca zintegrowana z mObywatelem

Wraz z pojawieniem się mObywatela 2.0 dodano do niego nowe funkcje. Jedną z nich jest Karta Mieszkańca. Właśnie Racibórz ze Śląska dołączył do projektu i już niebawem mieszkańcy tego miasta będą mogli korzystać z lokalnych udogodnień w mObywatelu.

Mieszkańcy Raciborza na mocy podpisanego przez miasto porozumienia już niebawem będą mogli korzystać z Karty Mieszkańca i Karty Seniora w mObywatelu. Poinformowano o tym na koferencji z udziałem prezydenta Raciborza Dariusza Polowego, ministra cyfryzacji Janusza Cieszyńskiego oraz wiceministra Spraw Zagranicznych Pawła Jabłońskiego.

– Pilotaż usługi jest dostępny dla wszystkich chętnych gmin, bardzo się cieszę, że mieszkańcy Raciborza będą mogli skorzystać z tych udogodnień. Innowacyjne samorządy, które wychodzą naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, to bardzo ważny element cyfryzacji całego kraju. Wspólny wysiłek jest konieczny, aby wprowadzać nowe rozwiązania i upraszczać życie obywateli  – zapewnił Janusz Cieszyński, minister cyfryzacji.

Dodał, że lokalne dokumenty w mObywatelu to jedna z kluczowych funkcji aplikacji.

Prezydent miasta przekonywał, że dzięki Karcie Mieszkańca i Karcie Seniora w aplikacji mObywatel mieszkańcy będą mogli korzystać z nich wygodniej i w bardziej bezpieczny sposób.

– Dodatkowo, aplikacja będzie narzędziem, które pozwoli na sprawdzenie połączeń komunikacji miejskiej, harmonogramu odbioru śmieci, czy uzyskania informacji o godzinach pracy i ofercie miejskich jednostek. Jestem przekonany, że raciborscy seniorzy świetnie poradzą sobie z tą formą cyfrowej komunikacji. Mam okazję współpracować z wieloma z nich i wiem, że są bardzo zaawansowani cyfrowo – powiedział Dariusz Polowy, prezydent Raciborza.

Dzięki raciborskiej Karcie Mieszkańca jej posiadacze będą mogli korzystać ze zniżek i rabatów w lokalnych sklepach i miejscach rozrywki.

W Raciborzu korzystają z już wprowadzonych rozszerzeń mObywatela, ale na horyzoncie pojawiają się kolejne pomysły, jak jeszcze rozwinąć aplikację.


Źródło: gov.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze