Telewizja w mObywatelu

gov.pl

mObywatel staje się coraz popularniejszy. Idzie zatem dodawanie do niego kolejnych funkcji. Aplikacja rozrasta się w szybkim tempie, ale kolejny pomysł na jej rozszerzenie zaskoczył wszystkich. Janusz Cieszyński zasugerował, że w mObywatelu może znaleźć się nawet telewizja.

W mObywatelu od jego powstania zaszło już wiele zmian. Kolejne funkcje mają jeszcze ułatwiać korzystanie z dokumentów w aplikacji. W tych roku aplikacja przeszła poważną odnowe, pojawił się mObywatel 2.0 i wraz z nich nowe możliwości. Jest to chociażby tymczasowe prawo jazdy, e-płatności, ale przede wszystkim mDowód, czyli cyfrowy dokument zrównany z fizycznym.

Jednak na tym pomysły Ministerstwa Cyfryzacji dotyczące mDowodu się nie kończą. Niedawno kolejny pomysł zdradził Janusz Cieszyński, minister cyfryzacji. W swoim wpisie na X przedstawił możliwość stworzenia specjalnej telewizji podpiętej do mObywatel.

W nadchodzącej kadencji chcemy wzbogacić mObywatela o kolejną funkcję, którą roboczo nazwaliśmy mTV.  Zagwarantuje ona dostęp nie tylko do wydarzeń sportowych, ale także do cyfrowych dóbr polskiej kultury. Wyprodukowane za publiczne pieniądze utwory będą musiały docelowo być udostępniane także w tej formulenapisał Janusz Cieszyński, minister cyfryzacji.

To zmieniłoby zupełnie oblicze już i tak bogatej aplikacji. Trudno jednak ocenić prawdopodobieństwo tej propozycji. Możliwe, że jest to jedna z obietnic wyborczych toczącej się właśnie kampanii, a wiemy jak z nimi bywa.

Źródło: bankier.pl