Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Centrum Powiadomień w mObywatelu

Kolejne plany Ministerstwa Cyfryzacja dotyczące rozbudowy mObywatela zaskakują. Pojawiła się wizja telewizji w nim zawartej, a teraz apka, która pozwoli państwu – urzędom na bezpośredni kontakt z obywatelami i obywatelkami.

Janusz Cieszyński, minister cyfryzacji poinformował niedawno, że planuje wprowadzić do mObywatela usługi streamingowe. W mTv będzie można obejrzeć spotkania reprezentacji Polski, ale również filmy czy inne treści. Ale to nie jedyny pomysł na rozbudowę mObywatela.

Powiadomienia w mObywatelu

Po raz kolejny Janusz Cieszyński informuje o pomyśle na nową funkcję w mObywatelu przez X (dawniej Twitter). Tam zamieścił swój wpis.

Zapowiada w nim pojawienie się Centrum Powiadomień w aplikacji mObywatel. Ma ono zmienić sposób kontaktów urzędów z obywatelami i obywatelkami. Centrum Powiadomień przyspieszy kontakt, bo urzędy będą mogły wysyłać powiadomienia przez aplikację.

Ten rodzaj kontaktu przeznaczony będzie dla wszystkich instytucji administracji. Użytkownicy będą mogli z poziomu panelu zarządzać zgodami na przekazywanie informacji cyfrową drogą.

Kiedy Centrum Powiadomień w mObywatelu?

Niestety nie wiadomo, kiedy nowa funkcja miałaby się pojawić w mObywatelu. Miknistersgtwo Cyfryzacji na razie przygotowuje w porozumieniu z samorządami szczegółowy harmonogram, który wprowadzić miałby tę zmianę. Możliwe zatem, że już niebawem Centrum Powiadomień trafi do mObywatela.

Źródło:antyweb.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProffesional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

Najnowsze

Konkurencja dla YouTube’a – czym jest PeerTube?

YouTube stał się dominująca platformą, na której znajdują się różnego rodzaju treści wideo. Jednak...

Aplikacje na uniwersytety – MyUniLodz

Powstała specjalna aplikacja Uniwersytetu łódzkiego. MyUniLodz pozwala na smartfonie sprawdzić wszystkie informacje dotyczące uczelni...

Krypto scam

W 2023 roku inwestujący w kryptowaluty stracili setki tysięcy złotych. I to nawet...

Autonomiczne pojazdy w Jaworznie

Autonomiczne pojazdy i sposoby na ich wszechstronne wykorzystanie to rozwiązanie światowe, które trafia także...