TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

UKE zmierzy jakość Internetu

Urząd Komunikacji Elektronicznej zaprasza na swojej stronie do “sporządzenia informacji niezbędnych do ustalenia wartości zamówienia publicznego na zaprojektowanie, zrealizowanie i wdrożenie systemu monitorowania jakości usługi dostępu do Internetu oraz zapewnienie wsparcia technicznego w jego utrzymaniu przez okres 24 miesięcy od dnia odbioru”.
W ogłoszeniu UKE podaje, że “Badanie jakości usługi dostępu do internetu będzie opierało się na teście inicjowanym z urządzenia końcowego użytkownika w relacji z serwerem testowym zlokalizowanym w punkcie wymiany ruchu”. Badane będą następujące parametry łącza: prędkości pobierania danych, prędkości wysyłania danych, opóźnienia pakietów, zmienności opóźnienia pakietów, stopy utraty pakietów. W ogłoszeniu czytamy również, że “System dodatkowo będzie rejestrował parametry urządzenia końcowego i środowiska użytkownika mające wpływ wyniki pomiarów, takie jak: data pomiaru, lokalizacja użytkownika, nazwa operatora sieci, adres IP, wykorzystanie NAT, wykorzystana technologia dostępu, parametry radiowe, obciążenia procesu urządzenia końcowego”.
Źródło: UKE

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...