Testy Starlinków w liniach Delta

136
samolot

Amerykańskie linie lotnicze Delta prowadziły testy Internetu ze Starlinków. Internet był dostępny na pokładzie samolotów.

Samoloty wykonujące komercyjne loty nawet 10-11 kilometrów nad Ziemi są miejscami, w których trudno o internet. Rozwiązaniem może być sieć Starlinków.

The Wall Street Journal infromuje, że linie lotnicze Delta przeprowadziły testy eksploatacyjne technologii Starlink na pokładach swoich samolotów.

Nie wiadomo jeszcze, czy i kiedy internet satelitarny pojawi się w samolotach linii Delta. Jednak SpaceX informował już w lipcu 2021 r., że prowadzi rozmowy z kilkoma liniami lotniczymi w celu prowadzenia swoich produktów na pokłady samolotów w niedalekiej przyszłości.

Elona Muska zwróciła się nawet do Federalnej Komisji Łączności (FCC, Federal Communications Commission) o wydanie zgodny na świadczenie usług internetowych dla poruszających się pojazdów. W zakres ten wchodzą łodzie, ciężarówki, ale też samoloty.

Regulator wyraził zgodę na testowanie internetu w samolotach, jednak do jej wdrożenia potrzebna jest zgoda Federalnej Administracji Lotniczej (FAA, Federal Aviation Administration).

Obecnie to firma Viasat dostarcza internet dla pasażerów linii Delta, a także United Airlines i American Airlines.

Źródło: telepolis.pl