#RatujBiznes. Bezpłatna pomoc fachowców dla przedsiębiorców

493
fot. Pixabay

To dopiero początek miesiąca, a już słyszy się o zwolnieniach pracowników, bankructwach firm, zamykanych „na jakiś czas” restauracjach i kawiarniach. Tarcza antykryzysowa przyjęta przez Sejm, nie wszystkich zadowala, wielu rozczarowuje, ale zawiera kilka pomysłów, które pomogą przetrwać ten trudny czas. Aby skutecznie z tej pomocy skorzystać, trzeba wypełnić odpowiednie wnioski. Jak to zrobić? Na pomoc wychodzi Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców, który stworzył akcję #RatujBiznes.

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców zaprosił do współpracy w ramach akcji #RatujBiznes kancelarie prawne i podatkowe, które nieodpłatnie (pro publico bono) udzielą  pomocy prawnej i podatkowej przy wypełnianiu i składaniu wniosków. Można ją uzyskać zdalnie: telefonicznie lub elektronicznie.

Z pomocy tej mogą skorzystać zarówno mikro-, mali i średni przedsiębiorcy, którzy odczuwają negatywny wpływ koronawirusa. Akcja #RatujBiznes ma z jednej strony informować przedsiębiorców o możliwych instrumentach wsparcia, a z drugiej strony zapewnić im bezpłatną, fachową pomoc przy wypełnianiu i składaniu wniosków.

Rzecznik Małych i  Średnich Przedsiębiorców będzie prowadził monitoring w zakresie rozstrzygnięć, które będą zapadały w sprawach wnioskowanych przez przedsiębiorców oraz interweniował w przypadkach stwierdzenia naruszeń praw przedsiębiorców podczas tych postępowań.

Więcej informacji na temat akcji #RatujBiznes znajdziesz na stronie Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców.