Inea będzie udostępniać sieci światłowodowe w ramach POPC

fot. Program Operacyjny Polska Cyfrowa

Szef Urzędu Komunikacji Elektronicznej zatwierdził warunki hurtowego dostępu do sieci światłowodowych przedstawionych przez Ineę. Operator będzie je udostępniać lokalnym i ogólnopolskim dostawcom usług pod marką Fiberhost w ramach trzeciego konkursu Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC).

Michał Bartkowiak, prezes Inei uważa, że budowa sieci światłowodowych i ich udostępnianie wszystkim zainteresowanym podmiotom jest „ważnym elementem rozwoju regionów, w których inwestują”. Podkreślił również, że ma nadzieję, że oferta ramowa, która została opublikowana na stronie marki Fibehost spotka się z dużym zainteresowaniem ogólnopolskich i lokalnych operatorów telekomunikacyjnych.

„Jest ona zgodna z rekomendacjami UKE i stanowi ważny krok w budowie ogólnopolskich standardów otwartego dostępu do sieci światłowodowych” – dodał.

Inea pod marką Fiberhost świadczy usługi hurtowe dla lokalnych i ogólnopolskich dostawców telekomunikacyjnych. Sieć jest także dostawcą internetu światłowodowego, telewizji, telefonii oraz usług profesjonalnych dla biznesu i data center.

Na stronie internetowej www.fiberhost.com opublikowana została oferta hurtowa na dostęp do tych sieci.