TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Jesteś mikroprzedsiębiorcą? Możesz otrzymać pożyczkę do 5 tys. zł

Tarcza antykryzysowa już weszła w życie. Można więc składać wnioski o niskoprocentową pożyczkę do 5 tys. zł. Może ona zostać umorzona wraz z odsetkami, jeśli mikroprzedsiębiorca przez 3 miesiące nie zwolni żadnego pracownika.


Jak poinformowała minister rodziny, pracy i polityki socjalnej „pożyczka ta wraz z odsetkami zostanie umorzona, pod warunkiem że mikroprzedsiębiorca przez okres 3 miesięcy od dnia jej udzielenia nie zmniejszy stanu zatrudnienia w przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy w stosunku do stanu zatrudnienia na dzień 29 lutego 2020 r.”. Z pomocy tej może skorzystać mikroprzedsiębiorca, który prowadził działalność gospodarczą przed 1 marca 2020 r.

Pożyczka ta ma umożliwić mikroprzedsiębiorcom pokrycie bieżących kosztów, takich jak np. podatki, składki czy koszty wynajmu lokalu. Zostanie ona wypłacona jednorazowo, nie później niż w ciągu 7 dni kalendarzowych od dnia podpisania umowy pożyczkowej. Trzeba ją będzie spłacić w ciągu 12 miesięcy.

Wniosek o udzielenie pożyczki należy złożyć w Powiatowym Urzędzie Pracy właściwym ze względu na miejsce prowadzenia działalności gospodarczej lub poprzez platformę praca.gov.pl.

Źródło: PAP

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...