Punkt wymiany ruchu odcina Rosję

278
Grafika: Marcin Jedynak

Londyński punkt wymiany ruchu sieciowego LINX poinformował o odłączeniu dwóch rosyjskich firm telekomunikacyjnych od swoich usług. Decyzja dotyczy Rostelcom oraz Megafon.

Pieter Knook, prezes LINX, powiedział, że spółka wzięła pod uwagę sytuację na Ukrainie i światowe sankcje nałożone na Federację Rosyjską.

– Zarząd podjął decyzję o zaprzestaniu świadczenia usług i zawieszeniu członkostwa w LINX dla następujących podmiotów: Megafon (AS 31133), Rostelecom (AS 12389) ze skutkiem natychmiastowym – powiedział Knook.

Rostelecom, częściowo państwowa firma telekomunikacyjna z Rosji, jest zdania, że ​​zmiana nie wpłynie na pracę z rosyjskimi zasobami internetowymi, dodając, że Rostelecom „ma rezerwy i alternatywne trasy wymiany ruchu z zagranicznymi stronami”. Przedstawiciele Megafon natomiast przekazali, że planowali zakończyć z LINX współpracę w 2022 roku ze względu na malejący ruch przechodzący przez londyński węzeł.

Z prowadzenia działalności biznesowej w Rosji wycofało się już wiele firm telekomunikacyjnych, w tym Cogent, Lumen, Ericsson, Microsoft, Oracle, Netflix i Sabre.

Źródło: datacenterdynamics.com

Zobacz też: