TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Przenoszenie numerów w trzecim kwartale 2023 roku

Trzeci kwartał 2023 r. to przeniesienie ponad 375 tys. numerów w sieciach mobilnych oraz prawie 52 tys. stacjonarnych. Urząd Komunikacji Elektronicznej opublikował raporty prezentujące przekoszenie numerów. Dla niektórych operatorów kwartał zamknął się z zyskiem, ale inni odnotowali odpływ klientów.

Prezentowane przez UKE raporty opierają się na zarządzanym przez Prezesa UKE systemie Platformy Lokalizacyjno-Informacyjnej z Centralną Bazą Danych (PLI CBD).

Sieci stacjonarne

Trzeci kwartał 2023 r. to także większy ruch w sieciach stacjonarnych. Przeniesiono w nich 51 750 numerów i jest to o dwa tysiące więcej niż w drugim kwartale tego roku.

Najwięcej numerów przeniesiono we wrześniu 2023 r. Było to 24 516 numerów. Tylko 29 września tego roku zostało przeniesionych 9 607 numerów w sieciach stacjonarnych.

W tym obszarze najwięksi operatorzy telekomunikacyjni odnotowali straty. Orange Polska stracił 7 601 numerów, Polkomtel – 7 678 numerów, T-Mobile Polska – 6 433 numerów, a Netia S.A. – 6 452.

Najlepiej w tym kwartale wypadła firma Marat Sp. z o.o z Rybnika. Przeniosło się do niej 8 101 numerów. Podobny sukces – chociaż w mniejszym zakresie – odnotowała firma Verizon Polska Sp. z o.o., która pozyskała 3 940 numerów.

Sieci mobilne

W trzecim kwartale 2023 r. przeniesiono w sieciach mobilnych 375 745 numerów.. Jest to wynik wyższy o 25 tysięcy w stosunku do kwartału poprzedniego.

Najwięcej numerów przeniesiono w lipcu 2023 r. Było to 126 581 numerów. Największy ruch ma każdorazowo miejsce w pierwszym dniu nowego miesiąca:
– 1 lipca – 14 559 numerów,
– 1 sierpnia – 9 633 numerów,
– 1 września – 12 341 numerów.

Pośród czterech największy operatorów mobilnych dwóch odnotowało straty, a dwóch zyski.

Największe straty odnotował Polkomtel, który w trzecim kwartale 2023 r. stracił 60 571 numerów. W porównaniu do niego kolejny stratny operator, czyli Orange, nie wypadł tak źle, bo jego strata to 6 220 numerów.

Zyski odnotowały T-Mobile i P4. Ta pierwsza firma wzbogaciła się o 4 703 numery. P4 natomiast jest największym wygranym tego okresu, bo zamknęła bilans z liczbą dodatkowych 42 748 numerów.

Źródło: uke.gov.pl

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...