TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

U progu 6G

Wdrożenie sieci 6G ma w końcu pozwolić, aby rozszerzona rzeczywistość (VR) zatarła granicę między światem realnym i wirtualnym, oferując niespotykane dotąd możliwości.

Nowy standard komunikacji mobilnej będzie opierał się na fundamentach sieci 5G, tworząc zoptymalizowaną sieć opartą na usługach, która umożliwia ścisłą integrację różnych wariantów, przez co może stać się wszechsiecią

6G będzie pierwszym standardem bezprzewodowym wykorzystującym komunikację w trybie kompleksowym, co podwoi wydajność widma sieciowego.

Wyzwaniem stojącym przed technologią 6G jest płynna integracja komunikacji bezprzewodowej, technologii czujników i przetwarzania w chmurze. Aby było to wykonalne, sieć 6G musi pod każdym względem przewyższać obecne sieci 4G LTE i 5G. 

Technologie niezbędne do osiągnięcia tego celu obejmują komunikację THz, dwustronną komunikację i wykrywanie pomiędzy urządzeniami, sztuczną inteligencję, machine learning oraz fotonikę.

Ludzkość stoi przed zupełnie nowym otwarciem w świecie komunikacji. Przed nami wiele zmian, ale eksperci zdradzają, że 6G to niezbędny krok.

Zobacz też:

Michał Koch
Michał Koch
Dziennikarz i researcher. Tworzy teksty o najnowszych technologiach, 5G, cyberbezpieczeństwie i polskiej branży telekomunikacyjnej.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...