TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Repeatery CUDY w xbest.pl!

Firma xbest.pl dodała do swojej oferty całą gamę urządzeń sieciowych marki CUDY, są to między innymi systemy mesh, karty sieciowe, repeatery oraz adaptery USB.

pasek

Przedstawiamy poniżej repeatery Wi-Fi (nazywane też wzmacniaczami sygnału), które używane są do zwiększenia zasięgu lokalnej sieci bezprzewodowej oraz eliminacji martwych stref, bez podłączania dodatkowych kabli do routera czy innego sprzętu. Należy przy tym pamiętać, iż nie są to samodzielne urządzenia, lecz rozszerzające sieć, więc konieczne będzie posiadanie jednostki bazowej nadającej sygnał np. router lub modem. Rozwiązanie to cechuje prostota rozbudowy obecnej sieci WiFi, gdyż wystarczy wpiąć urządzenie do gniazdka, nacisnąć przycisk WPS na repeaterze oraz urządzeniu bazowym i po krótkiej chwili połączenie już jest ustalone. Repeater ma formę rozbudowanej wtyczki do gniazdka, więc eliminuje to konieczność stosowania dodatkowego okablowania.

Dobrą praktyką jest dobór wzmacniacza w tym samym standardzie WiFi co router np. gdy posiada on WiFi 6 to najlepiej jest dobrać repeater również w technologii WiFi 6. Wyeliminuje to tzw. “wąskie gardło” w przepustowości transmisji, gdzie sprzęt w niższym standardzie może powodować zmniejszenie się bazowej prędkości.

CUDY RE1200 to podstawowe urządzenie spośród prezentowanych, obsługujące łączność bezprzewodową w standardzie Wi-Fi 5, o łącznej prędkości przesyłu danych wynoszącej 1200 Mbps (300 Mbps dla pasma 2,4Ghz i 867Mbps dla pasma 5Ghz). Wzmacniacz posiada port LAN z autonegocjącją FastEthernet 10/100 Mb/s, który przydatny będzie jeśli wzmacniacz będzie używany w trybie Access Point. Wyposażony jest 2 zewnętrzne anteny o zysku 5dBi, co zapewnia pokrycie dużej powierzchni stabilnym sygnałem.

CUDY RE1800 to urządzenie pracujące w nowoczesnym standardzie Wi-Fi 6, o łącznej prędkości przesyłu danych wynoszącej 1800 Mbps (574 Mbps dla pasma 2,4Ghz i 1201Mbps dla pasma 5Ghz). Repeater został wyposażony w  port LAN GigabitEthernet z autonegocjacją 10/100/1000 Mb/s, który przydatny będzie jeśli wzmacniacz jest używany jako Access Point. Posiada 2 zewnętrzne anteny o zysku 5dBi, co zapewnia stabilne połączenie, przy pokryciu dużej przestrzeni.

CUDY RE3000 to najszybsze spośród prezentowanych urządzeń, posiadające nowoczesny standard Wi-Fi6, o łącznej prędkości przesyłu danych wynoszącej aż 3000Mbps (2402Mbps dla pasma 5Ghz i 574Mpbs dla pasma 2,4Ghz). Sprzęt został wyposażony w 1 port GigabitEthernet z autonegocjacją 10/100/1000 Mb/s który, przydatny będzie jeśli wzmacniacz będzie używany w trybie Access Point. Posiada 1 wewnętrzną oraz 2 zewnętrzne anteny o zysku 5dBi zapewniające stabilne połączenie

przy pokryciu dużej powierzchni.

Standard Wi-Fi 6 zastosowany w modelach RE1800 oraz RE3000 oferuje technologie poprawiające efektywność przesyłu danych i zasięgu, między innymi: OFDMA – umożliwiającą transmisję danych wielu użytkowników jednocześnie; MU-MIMO sprawiająca, że kilka anten jest w stanie obsługiwać wiele urządzeń w tym samym czasie, nie powodując spadków prędkości sieci; kształtowanie wiązki Beamforming, powodujące, że sygnał jest ukierunkowywany do określonych urządzeń, dzięki czemu każde z nich otrzyma dostęp do sieci, jakiego potrzebuje w danym momencie. Dodatkowo dzięki technologii WiFi 6  zaimplementowano najnowszy sposób szyfrowania jakim jest WPA3. 

Wykorzystując repeatery z routerami marki CUDY możliwe jest wykorzystanie technologii Whole-Home Mesh WiFi, polegającej na łączeniu się kilku urządzeń w celu stworzenia jednolitej sieci Wi-Fi przez co urządzenia odbierające sygnał będą się przełączać automatycznie i płynnie, bez przerywania ciągłości połączenia. Eliminuje to przerwy w połączeniu sieciowym, jakie można napotkać podczas korzystania z np. wzmacniaczy, gdy sprzęt przełączają się pomiędzy różnym sieciami Wi-Fi tracąc chwilowo dostęp do internetu, a niektóre urządzenia muszą być przełączane ręcznie przez użytkowników.

Pełna oferta prezentowych produktów jak i innych marki CUDY dostępna jest na stronie internetowej www.xbest.pl. Zapraszamy do kontaktu z działem handlowym w celu uzyskania informacji na temat aktualnych cen oraz dostępności urządzeń.

Marek Nowak
Marek Nowak
Redaktor naczelny ISPortal, wcześniej związany między innymi z miesięcznikiem Mobile Internet. Artykuły dotyczące nowych technologii publikował także w portalu Trojmiasto.pl. Po godzinach tworzy opowiadania science-fiction, które ukazały się w kilku już pismach literackich (Nowa Fantastyka, Epea, QFant).

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...