Nastoletni haker i „komputerowi geniusze zła” oskarżeni o kradzież 24 mln dolarów w kryptowalucie

545
fot. Pixabay

Miał 15 lat, gdy wprowadził w życie „wyrafinowane cyberprzestępstwo”. Ellis Pinsky i jego ekipa „komputerowych geniuszy zła” zostali pozwani za kradzież 24 mln dolarów w kryptowalucie.

Pinsky’ego pozwał Michael Terpin, który w swoim pozwie, który złożył w sądzie na Manhattanie napisał, że „Pinsky i jego wspólnicy są w rzeczywistości komputerowymi geniuszami zła o cechach socjopatycznych, którzy bezdusznie rujnują życie niewinnych ofiar i radośnie chwalą się napadami o wartości wielu milionów dolarów”.

Terpin domaga się ponad 71 mln dolarów od obecnie 18-letniego Pinsky’ego, zgodnie z federalnym prawem, które pozwala na zasądzenia od strony pozwanej wielokrotności odszkodowań. Uważa on, że pomógł mu niejaki Nicholas Truglia, z którym Terpin wygrał już w ubiegłym roku w sądzie w Kalifornii 75,8 mln dolarów.

W 2018 roku Terpin pozwał operatora telefonii komórkowej AT&T. Oskarżył ją o to, że słabe zabezpieczenia umożliwiły grupie Pinsky’ego przejąć kontrolę nad jego telefonem i użyć go do kradzieży pieniędzy. Firma AT&T zaprzeczyła temu zarzutowi.

Warto dodać, że Terpin jest dyrektorem generalnym Transform Group z Portoryko i doradza firmom tworzącym portfele do obsługi kryptowalut w zakresie public relations.

Źródło: Bloomberg