TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Konferencja KIKE: w czerwcu, ale wirtualnie

Po raz pierwszy w ponad dziesięcioletniej historii Krajowa Izba Komunikacji Ethernetowej organizuje Konferencję KIKE w całkowicie wirtualnej formule. Uczestnicy będą mieli możliwość udziału w konferencji odbywającej się w dedykowanym do takich wydarzeń Wirtualnym Centrum Kongresowym VirBELA™.

Dzięki innowacyjnej platformie wspierającej spotkania online, w dniach 23-25 czerwca 2020r., uczestnicy konferencji odwiedzą wystawców w strefie wystawienniczej, wezmą udział w licznych prelekcjach, warsztatach i panelach dyskusyjnych oraz będą mieli możliwość prowadzenia swobodnych i bezpośrednich rozmów w strefach networkingowych. To pierwsze w historii polskiej branży organizacji spotkań wprowadzenie typowej konferencji branżowej do wirtualnego świata konferencji online.

– Po przeanalizowaniu aktualnej sytuacji oraz przetestowaniu dostępnych na rynku rozwiązań wpierających branżę organizacji spotkań, jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, iż w czerwcu tego roku odbędzie się pierwsza i jedyna w swoim rodzaju, całkowicie wirtualna Konferencja KIKE – mówi Karol Skupień, prezes Izby. – Właśnie teraz, w tej bardzo nietypowej dla rynku sytuacji, możemy wykazać, ile znaczy nasz rozwój, wymiana wiedzy i doświadczeń, które tak bardzo są dziś nam potrzebne. Dotyczy to zarówno zagadnień prawnych i nowych przepisów dotykających branży telekomunikacyjnej, jak również kwestii technicznych związanych ze zwiększeniem ruchu i obciążeń sieci telekomunikacyjnych, z którymi muszą sobie radzić nasi członkowie.

Nietypowe rozwiązanie

Rozwój i utrzymanie biznesu niezmiennie opierają się na wymianie wiedzy i doświadczeń
oraz na szybkiej adaptacji do dzisiejszych uwarunkowań rynkowych podyktowanych pandemią. KIKE od pewnego już czasu poszukiwała sposobu, aby pomimo zakazu organizacji imprez masowych, nieprzerwanie kontynuować tradycję organizowania konferencji dla branży telekomunikacyjnej, które od lat są istotnym wsparciem dla małych i średnich przedsiębiorców telekomunikacyjnych.

– Wiosenną konferencję zorganizujemy w nietypowej i innowacyjnej formie, bo w
Centrum Kongresowym na platformie VirBELA™, wyposażonym w odpowiednią infrastrukturę online przeznaczoną pod organizację tego typu wydarzeń – mówi Mariusz Filipiak, prezes zarządu współpracującej z Izbą spółki KIKE Events. – Przestrzeń Wirtualnej Konferencji KIKE zostanie udostępniona w formie wielofunkcyjnej platformy, dającej uczestnikom możliwość bezpośredniego (acz wirtualnego) kontaktu i interakcji, prowadzenia naturalnych rozmów, odwiedzenia stoisk wystawców branży ICT oraz oczywiście udziału w prelekcjach, warsztatach i panelach dyskusyjnych, które jak zawsze, stanowią bardzo solidny merytoryczny fundament organizowanych przez nas wydarzeń.

Każdy zarejestrowany użytkownik, będzie mógł uczestniczyć w wirtualnej konferencji
KIKE ze swojego domu lub biura, skąd goście będą się logować do przestrzeni VirBELA™.

Spotkanie awatarów

– W pierwszym kroku, po zainstalowaniu wymaganego oprogramowania uczestnicy, zostaną poproszeni o utworzenie swojego awatara. Następnie, po zalogowaniu się, przed oczami uczestnika ukaże się świat otwarty na wymianę doświadczeń w wersji online – wyjaśnia Mariusz Filipiak. – W Wirtualnym Centrum Kongresowym znajdą się budynki z większymi i mniejszymi salami konferencyjnymi, strefa wystawiennicza dla dostawców produktów i usług branży ICT oraz liczne strefy spotkań do networkingu i rozmów kuluarowych naszych gości, między innymi na łonie wirtualnej natury.

Tradycyjnie też na potrzeby Konferencji KIKE udostępniona zostanie aplikacja mobilna, w której goście będą mieli dostęp do najświeższych informacji, agendy, mapy wirtualnego świata, a także będą mogli zaplanować spotkania z obecnymi lub pożądanymi partnerami biznesowymi. Przez tę samą aplikację mobilną, udostępniony będzie również live streaming prelekcji prowadzonych na wirtualnych scenach. Dzięki temu uczestnicy prelekcji, oprócz awatarów na scenie, będą mogli również zobaczyć na żywo autentyczne twarze prelegentów.

– Wierzę, że nowa wirtualna formuła, oprócz podstawowego zadania w zakresie przekazania fachowej wiedzy, pozwoli nam również stworzyć zupełnie nowe doświadczenia i emocje – mówi Agnieszka Ciesielska, producent wykonawczy. – Goście wejdą w wirtualną społeczność z ciekawością i chęcią przeżycia zupełnie nowej, nieznanej nam dotąd przygody. To nowatorski sposób organizacji konferencji, bardzo jednak potrzebny dziś całemu światu. Po zapoznaniu się z platformą VirBELA™ jestem przekonana, że w obecnej sytuacji nie ma lepszego rozwiązania, aby nie dać się wirusowi i nadal organizować kongresy i konferencje, które są potrzebne w każdej branży biznesu.

Merytorycznie

W zakresie zawartości merytorycznej konferencja tradycyjnie będzie miała charakter
serii wykładów, warsztatów i paneli dyskusyjnych odbywających się na wirtualnej scenie, ale również transmitowanych do zarejestrowanych uczestników online. Rada Programowa
konferencji aktualnie finalizuje ostateczny kształt agendy, która zostanie udostępniona w ciągu kilku najbliższych dni. Szczególny nacisk ma przy tym zostać położony na zagadnienia związane z najnowszymi zmianami w przepisach i prawie telekomunikacyjnym obowiązującym w Polsce i Europie. Blok agendy będzie też poświęcony wyzwaniom działalności telekomunikacyjnej w czasie pandemii. Tradycyjnie, w dniu zero (23 czerwca) odbędą się szkolenia prawne, techniczne, sprzedażowe i marketingowe.

Organizatorzy zapowiadają również niespodzianki na tradycyjne wieczorne integracje. Before-Party oraz Uroczysta Gala KIKE, również się odbędą. W planach jest także rozegranie meczu piłki nożnej OPERATORZY vs. WYSTAWCY (rewanż zeszłorocznych rozgrywek w Arłamowie).

Więcej informacji:

https://wirtualna-konferencja-kike.pl/

Rejestracja na konferencję wystartuje już 14 maja.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...