TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Już prawie połowa osób na świecie skorzysta w tym roku z internetu

W najbliższych latach coraz wolniej będzie rosła liczba użytkowników internetu na świecie. Szczególnie dotyczyć to będzie Ameryki Północnej oraz Europy Zachodniej, gdzie dostęp do sieci jest powszechny.
Z prognoz firmy eMarketer wynika, że do końca 2016 roku na całym świecie z internetu będzie korzystać prawie 47 procent ludzi. To o prawie 7 procent więcej niż w roku poprzednim. Próg 50 procent ma zostać przekroczony za dwa lata. Wtedy penetracja internetu ma sięgnąć 51,1 procent, a online ma być 3,82 miliarda osób. Najbardziej dojrzałymi rynkami internetu są Ameryka Północna i Europa Zachodnia. W krajach rozwijających się wciąż wiele osób wchodzi do sieci po raz pierwszy. Dotyczy to regionów Azji i Pacyfiku, Ameryki Łacińskiej, Europy Środkowo-Wschodniej oraz Bliskiego Wschodu i Afryki. W tym roku 72 procent użytkowników internetu ma surfować po sieci z poziomu telefonu komórkowego, a ich liczba ma być o 11,9 proc. większa niż w roku ubiegłym, przy czym największe wzrosty przewidywane są dla Bliskiego Wschodu i Afryki oraz Ameryki Łacińskiej. Ze smartfonów ma na koniec 2016 r. korzystać 2,1 miliarda ludzi, stanowiących ponad 1/4 (28,7 procent) globalnej populacji, a także 47,4 procent ogółu użytkowników telefonów komórkowych. Ten ostatni wskaźnik ma przekroczyć granicę 50 procent w 2017 r.
Źródło: Wirtualne Media

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...