TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Ile kosztuje tablet?

Klienci małych firm ETTH często pytają czy mogą otrzymać do którejś z ofert tablet. Globalni operatorzy jak T-Mobile, TP SA – Orange, Plus, Play kuszą Klientów właśnie taką możliwością. Przyjrzyjmy się jednak z bliska opłacalności takiej oferty. Przedstawiamy wybrane oferty, by sprawdzić, po jakie kwoty Klient będzie musiał sięgnąć do portfela .     W Plusie wybierając najnowszego iPada w abonamencie za 99,90 zł miesięcznie i wpłacając przy podpisywaniu 24 miesięcznej umowy 1300 zł, klient oddaje dodatkowo 300 zł więcej porównując do ceny rynkowej urządzenia.

ipad 16 gb small
słupki

 
W przypadku innej oferty Plusa – tabletu Samsung pozwalającego na odbiór LTE– na koniec umowy klient przepłaca 870 zł, choć już na początku zapłaci za sprzęt ok. 700 zł. W Orange i T-Mobile oferta z najnowszym iPadem kosztuje klienta 400–500 zł więcej po podsumowaniu wartości dwuletniej umowy. Pieniądze, które wyłożymy przy podpisaniu umowy to odpowiednio: w Orange 1500 zł, a w T-Mobile – 700 zł. Łączna suma zapłacona przez klienta po dwóch latach – na którą składają się i internet mobilny, i cena sprzętu – jest w niektórych wariantach na tyle droga, że moglibyśmy zakupić jeszcze jeden tablet. W TP SA – Orange, który oferuje Alcatela – po dwóch latach klient oddaje operatorowi  za mobilny internet i tablet kwotę około 2600 zł czyli o 1100 zł więcej niż cena zakupu tabletu w sklepie. W T-Mobile z ofertą Samsunga 7-calowego – klient przepłaca 700 zł. Natomiast w Play iPada mini kupić można za 0 zł w abonamencie miesięcznym 149 zł, ale ostatecznie wychodzi to drożej prawie o 800 zł.
galaxy tab 2
Za iPada 10-calowego przepłaca się aż 1200 zł, a za 7-calowego Samsunga 300 zł.   Podsumowując, warto przy wybieraniu operatora internetowego, wziąć do ręki kalkulator i porównać koszt pakietu z tabletem z ofertą samego pakietu internetowego. Nawet jeśli nie stać nas na zakup tableta w sklepie za gotówkę, możemy skorzystać z systemu ratalnego, który przy powyższych przykładach wypada bardzo korzystanie. Warto przy okazji zaznaczyć, że prędkości oferowane przez duże firmy często obwarowane są mnóstwem ograniczeń i najczęściej będziemy mówić o pakietach danych do wykorzystania, podczas gdy lokalni operatorzy ETTH oferują nam łącza szybkie (do 1 GB), nowoczesne i symetryczne, a przede wszystkim możemy z nich korzystać bez żadnych ograniczeń.
* Naszych wyliczeń dokonaliśmy, zakładając że średni koszt roczny internetu (limit górny 5Gb) bez dodatków sprzętowych przyjęty we wszystkich przypadkach to 500zł. Tak więc: przy umowie 24 miesięcznej za sam internet zapłacimy 1000 zł, natomiast w ofercie z Ipadem 2397,60 zł. Po odjęciu 1000zł od 2397,60 zł wychodzi nam ile tak naprawdę dopłacamy w ciągu 24 miesięcy za to, że mamy tablet. Do wyniku należałoby jeszcze dodać wpłatę początkową za sprzęt, której niejednokrotnie żąda od nas operator.
Ceny sprzętu na dzień dzisiejszy spadły więc kwoty zawarte w artykule dynamicznie się zmieniają. Dane użyte przez nas zaktualizowane zostały w miesiącu marcu.
 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...