TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Dzieci w sieci

Bezpieczeństwo dzieci w Internecie – o problemie przestępczości internetowej wymierzonej w najmłodszych
Nasze dzieci bardzo chętnie spędzają czas przed komputerem. Gry, społeczności internetowe (Nasza-klasa, Fotka.pl, Facebook), komunikatory internetowe (Gadu-Gadu, Tlen), a także różne strony rozrywkowe są często ulubioną rozrywką ukochanych pociech. Większość dzieci wychowuje się z komputerem w domu, ma nieograniczony dostęp do Internetu i tym samym zupełną swobodę w sposobie użytkowania wirtualnej rzeczywistości. Niestety, o ile Internet jest bogatym źródłem wiedzy, informacji przydatnej również małoletnim, o tyle jest również pełen zagrożeń, zwłaszcza tych czyhających na najmłodszych jego użytkowników i na wpływowe nastolatki.
Temat zagrożeń czyhających na dzieci w sieci był niejednokrotnie poruszany przez media, zarówno te wirtualne, jak i tradycyjne. W celu uświadamiania problemu przeprowadzane się kampanie społeczne, edukuje się dzieci w szkołach oraz rodziców. To oni w największym stopniu odpowiadają za bezpieczeństwo swoich pociech.
Pomimo nagłaśniania tematu oraz zwiększenia świadomości ludzi w zakresie zagrożeń wynikających z korzystania z sieci przez małoletnich, temat ten jest ciągle ważny i ciągle niewystarczająco znany wszystkim wychowującym dzieci. Dlatego właśnie zajmujemy się nim dziś ponownie.
 

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...