TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

I kwartał 2023 r. w Grupie Play

Grupa Play podsumowała pierwszy kwartał 2023 r. Jej przychody w tym okresie w stosunku do adekwatnego okresu roku ubiegłego wzrosły o 34 proc. Play oferuje usługi dzięki mobilnej infrastrukturze telekomunikacyjnej, ale nie tylko. Dla przyspieszenia rozwoju w tym czasie została też uruchomiona sieć stacjonarna – Polski Światłowód Otwarty.

W pierwszym kwartale 2023 r. Grupa Play odnotowała wzrost liczby klientów mobilnych o 6,5 proc. w stosunku do pierwszego kwartału 2022 r. Obecnie liczba klientów firmy to 17,1 mln, w tym klienci aktywni – 12,8 mln. 2 mln osób to abonenci usług stacjonarnych oraz usług dla domu.

Miniony kwartał to także wzrost o 34 proc. r/r przychodów firmy. Osiągnęły one poziom 2,4 mln zł. Przychody z usług mobilnych to 1,1 mln zł. Wskaźnik EBITDAaL dla Play przekroczył 1 mld zł.

Play inwestuje w rozbudowę sieci komórkowej i stacjonarnej

W pierwszym kwartale Play uruchomił 171 stacji infrastruktury mobilnej i ma ich obecnie już 10 742.

Te okres to także budowa stacjonarnej sieci szerokopasmowej w otwartym modelu dostępu z firmą InfraVia Capital Partners. Polski Światłowód Otwarty pozwala Play rozszerzyć zasięg usług internetu szerokopasmowego. W perspektywie średnioterminowej ma być to 6 milionów gospodarstw.

Szersza oferta usług światłowodowego internetu i telewizji cyfrowej pojawiła się również z uwagi na posiadanie 86,5 proc. udziałów w SferaNet- operatorze sieci światłowodowych na Podbeskidziu.

–  Decyzja o udostępnieniu naszej infrastruktury stacjonarnej w otwartym modelu, we współpracy z InfraVia, za pośrednictwem spółki zależnej  Polski Światłowód Otwarty jest przełomową inicjatywą mającą na celu przyspieszenie cyfryzacji Polski i zapewnienie wszystkim klientom wolności wyboru – powiedział Jean Marc Harion, Prezes Grupy Play.

Źródło: informacja prasowa

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze