TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Polak doceniony za wkład w AI

Na czele rankingu Disruptor 50 opublikowanego przez stację CNBC znalazło się laboratorium badawcze OpenAI tworzące technologię ChatGPT. Jego współzałożycielem jest Wojciech Zaremba. W rankingu pojawiają się firmy, które mają wstrząsnąć technologicznym światem.

Współzałożycielem OpenAI i współtwórcą technologii ChatGPT jest Wojciech Zaremba. Jego pracę doceniła stacja CNBC umieszczając firmę w prestiżowy ranking Disruptor 50. Znajdują się w nim firmy, które mają potencjał na wstrząśnięcie światem. Za taką uznano OpenAI założoną w 2015 r. przez Zarembę wraz z Samem Altmanem, Gregiem Brockmanem i Elonem Muskiem. Ten ostatni opuścił zespół po trzech latach jego istnienia.

CNBC doceniła firmę wskazując  jednocześnie, że także jej wartość jest istotnym elementem. OpenAI wyceniana jest obecnie na szacowana na 30 miliardów dolarów. Wszystko dzięki dużej popularności technologii ChatGPT, który ma około 200 milionów użytkowników.

Kolejne sukcesy Wojciecha Zaremby

Wojciech Zaremba, urodzony w 1988 r. w Kluczborku, niedawno został  nagrodzony przez money.pl w kategorii Przedsiębiorca Rok. W uzasadnieniu nagrody kapituła wspomniała o determinacji i wizjonerstwie mężczyzny. Obecny sukces ChatGPT to efekt wielu lat pracy.

Zaremba jednocześnie jako naukowiec publikuje swoje prace dotyczące uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji. Wcześniej pracował w firmach takich jak Nvidia, Google Brain czy Facebooku.

Źródło: money.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...