Polak doceniony za wkład w AI

Na czele rankingu Disruptor 50 opublikowanego przez stację CNBC znalazło się laboratorium badawcze OpenAI tworzące technologię ChatGPT. Jego współzałożycielem jest Wojciech Zaremba. W rankingu pojawiają się firmy, które mają wstrząsnąć technologicznym światem.

Współzałożycielem OpenAI i współtwórcą technologii ChatGPT jest Wojciech Zaremba. Jego pracę doceniła stacja CNBC umieszczając firmę w prestiżowy ranking Disruptor 50. Znajdują się w nim firmy, które mają potencjał na wstrząśnięcie światem. Za taką uznano OpenAI założoną w 2015 r. przez Zarembę wraz z Samem Altmanem, Gregiem Brockmanem i Elonem Muskiem. Ten ostatni opuścił zespół po trzech latach jego istnienia.

CNBC doceniła firmę wskazując  jednocześnie, że także jej wartość jest istotnym elementem. OpenAI wyceniana jest obecnie na szacowana na 30 miliardów dolarów. Wszystko dzięki dużej popularności technologii ChatGPT, który ma około 200 milionów użytkowników.

Kolejne sukcesy Wojciecha Zaremby

Wojciech Zaremba, urodzony w 1988 r. w Kluczborku, niedawno został  nagrodzony przez money.pl w kategorii Przedsiębiorca Rok. W uzasadnieniu nagrody kapituła wspomniała o determinacji i wizjonerstwie mężczyzny. Obecny sukces ChatGPT to efekt wielu lat pracy.

Zaremba jednocześnie jako naukowiec publikuje swoje prace dotyczące uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji. Wcześniej pracował w firmach takich jak Nvidia, Google Brain czy Facebooku.

Źródło: money.pl