TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Brak telewizji w Uroczysku

W Uroczysku pojawił się problem z telewizją. Stara instalacja została wyłączona, a do nowej nie było odpowiednich podłączeń. W efekcie mieszkańcy stracili dostęp do telewizji na wiele tygodni.

– Od wielu tygodni nie mam dostępu do kanałów telewizyjnych – skarży się Radiu eM Kielce seniorka z osiedla Uroczysko.

Okazuje się, że telewizji nie ma i nikt nie potrafi sytuacji rozwiązać. W spółdzielni odsyłają do Vectry, która ma odpowiadać za instalację w tym miejscu, natomiast Vectra odsyła do spółdzielni. W zaistniałej sytuacji tej mieszkance, jak i innym z podobnym problemem, pozostało zwrócić się ze sprawą do mediów w nadziei, ze to przyspieszy bieg spraw.

Osiedle Uroczysko podlega pod Świętokrzyską Spółdzielnie Mieszkaniową w Kielcach. Dlatego najpierw mieszkańcy, a potem lokalne media to właśnie tam próbowały zorientować się w sytuacji. Pojawiła się odpowiedź o wyłączeniu dotychczasowej instalacji telewizji Azart z eksploatacji z uwagi na zły stan techniczny.

Instalacja ta miała już 40 lat. Występowały na niej ciągle zaniki nadawanych sygnałów telewizyjnych. Uszkodzenia spowodowane były również przez mieszkańców budynków, którzy wycinali przedmiotową instalacje z własnych mieszkań. W związku z tym kwalifikowała się ona do całkowitej modernizacji. Jednak koszty tej inwestycji znacznie przewyższają zdolności finansowe spółdzielni – napisał Jerzy Moćko, prezesa zarządu SSM.

Jednak spółdzielnia nie chciała pozostawić mieszkańców bez dostępu do telewizji. Podpisała bowiem umowę z firmą Vectra. Zgodnie z nią mieszkańcy mogą korzystać z promocyjnego pakietu telewizyjnego. W tym celu wystarczy złożyć stosowne oświadczenie w siedzibie SSM.

– Zarazem informujemy, że nie odsyłamy naszych mieszkańców do siedziby Vectry w Kielcach w celu uzyskania informacji o przystąpieniu do usługi. Mieszkańcy sami poza spółdzielnią szukają informacji w oddziale. Należy nadmienić, ze przedmiotowa umowa negocjowana była z zarządem firmy Vectra z pominięciem oddziału w Kielcach, a pracownicy oddziału nie zostali rzetelnie poinformowani o szczegółach. W związku z tym mieszkańcy osiedla chcący uzyskać informacje w oddziale Vectry w Kielcach nie uzyskują rzetelnych informacji – wyjaśnia zamieszanie Moćko.

Sam prezes również zgłosił sprawę do Vectry, by ułatwić życie mieszkańcom i przyspieszyć bieg wydarzeń. Jednak komunikacja z Vectrą jest utrudniona. Także radio eM Kielce próbowało się z nią skontaktować, jednak bezskutecznie. Dlatego trudno wyrokować czy i kiedy mieszkańcy Uroczyska będą mogli swobodnie korzystać z oferty telewizyjnej.

Źródło: emkielce.pl

Czytaj także:

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...