Aresztowany za wykorzystanie ChatGPT

złodziej, kajdanki

Pewien mężczyzna postanowił skorzystać z CharGPT, ale dla niego nie skończyło się to dobrze. Używając tego narzędzia stworzył fake newsa. W konsekwencji swoich działań został aresztowany. To pierwsza taka sytuacja na świecie.

W Chinach aresztowano mężczyznę za stworzenie fake newsa przy użyciu ChatGPT. W tym kraju tego typu działalność jest nielegalna. O sytuacji poinformowała stacja CNBC.

Chińska policja podała, że pan Hong wykorzystała ChatGPT by stworzyć fałszywy artykuł dotyczący katastrofy kolejowej. W wypadku pociągów miało zginąć dziewięć osób. Następnie różne wersje tego artykułu oszukując system filtrujący wykrywający duplikaty Baidu (chińskiej wersji Google) pojawiała się w wielu miejscach w sieci. W sumie tekst opublikowano z 20 różnych kont w Baidu i wyświetlono ponad 15 tysięcy razy.

Aresztowanie człowieka za skorzystanie z ChatGPT i stworzenie w ten sposób fake newsa zdarzyło się po raz pierwszy odkąd Chiny zmieniły swoje prawo. Na początku 2023 r. wprowadzono przepisy zakazujące wykorzystywania generatywnej sztucznej inteligencji do tworzenia fake newsów.

Źródło: money.pl

Czytaj także: