Zhakowana tenisistka

33

Niejednokrotnie pisaliśmy o włamaniach na konta w social mediach czy nawet o kradzieży tożsamości, który może się z tym wiązać. Tym razem zaatakowane przez hakerów zostało konto na Facebooku polskiej tenisistki Magdaleny Fręch. Potwierdziła ona ten fakt w swoim InstaStory.

Magdalena Fręch kontaktuje się poprzez social media ze swoimi kibicami. Głównie wstawia zdjęcia i nagrania meczów czy treningów, by dzielić się różnymi chwilami związanymi ze swoją rozwijającą się karierą.

Jednak w minionym tygodniu stało się to niemożliwe. Wszystko przez przejęcie jej facebookowego konta przez nieznanych sprawców. Na profilu pojawił się wpis, który nie pasował do dotychczasowych informacji umieszczanych tam przez tenisistkę. Była to transmisja na żywo z gry online.

Magdalena Fręch szybko potwierdziła to włamanie na swoim profilu na Instagramie, a dokładniej w swoim InstaStory. „Moje konto na FB zostało zhakowane!!!” – przekazała fanom.

Tenisistka poinformowała, że interweniowała u administratorów platformy wielokrotnie. Jednak mimo tego i potwierdzenia cyberataku, jej profil nie został skutecznie zablokowany, a pochodzące od obcych osób treści nie zostały usunięte.

Niestety platformy dość opieszale reagują na takie sytuacje. To powinno jeszcze bardziej nas uczulić na samodzielne dbanie o bezpieczeństwo swojego konta.

Korzystając z komputerów publicznych należy pamiętać o wylogowywaniu. Nie podawać danych do logowania nieznanym osobom. Dbać o dobre zabezpieczenia i zachowywać ostrożność, żeby nie spotkały nas podobne lub gorsze nieprzyjemności.

Źródło: cyberdefence24.pl

Czytaj także: