TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Zestawienie ofert IPTV

 
[miejsce publikacji] ICT Professional, Nr 1 – 10/2013, strona 16.
[rubryka] Zestawienie
[autor] Krzysztof Fujarski
[tytuł] Zestawienie ofert IPTV
___________________________________________________________________________________________________________
 

W sierpniowym wydaniu regularnym magazynu „Twój Internet” ukazał się obszerny opis usług IPTV, które operatorzy ISP mogą oferować swoim abonentom. W zestawieniu tym przedstawiliśmy zalety technologii IPTV jako takiej. Pokazaliśmy czytelnikom zalety rozwiązań oferowanych w sieciach IP. Aby temat był pełny, zwróciliśmy się do dostawców usług telewizji IP i poprosiliśmy o odpowiedź na kilka dodatkowych pytań.

Oto co udało nam się zebrać:

AVIOS – KORBANK Sp. z o.

1. Oferta programowa
Łącznie 103 programy w tym 17 HD. W pakiecie podstawowym 37. Pakiety Premium i dodatkowe: HBO, HBO HD, CINEMAX, PLUS, NAUKA HD, telewizja Reublika (a la carte).
2. Możliwe modele współpracy

 • Model klasyczny – Korbank jest dostawcą rozwiązania IPTV a operator ISP dzierżawcą sieci i partnerem świadczącym usługę TV.  Usługa świadczona na zasadzie umowy trójstronnej. Rozliczanie, ofertowanie, brandowanie po stronie Partnera.
 • Model dostawy sygnału – Firma dostarcza tylko streaming techniczny, a Partner podpisuje umowy z nadawcami i tworzy własny produkt telewizyjny.
 • Model dostawy usługi. Korbank dostarcza oprócz sygnału usługę w postaci Middleware’u, systemu zabezpieczeń oraz całego systemu, partner tworzy usługę z tzw. “klockw”.

3. Informacje techniczne

 • IPTV realizowana jest w technologii unicastowej. Obsługiwane STB: Zyxell 1001H, Mag200/Mag250, Korbox 1.0, Korbox 2.0 JABKOR Edition (z routerem WiFi i Bramką VoIP). System zabezpieczeń KORSEC – zaakceptowany przez dostawców treści.
 • System działa również w sieciach radiowych. Serwery proxy, które agregują ruch i pobierają strumień na żądanie powodują, że nie odczuwa się zużycia pasma.

4. Dostępność usługi
Dostęp do usługi w każdym punkcie styku projektu Tanie Łącze. Dodatkowo w miastach: Wrocław ul.  Nabycińska 19, Katowice – Jordana, Warszawa – Efuzja (Orco, KIX), Białystok – KoBa, Poznań, Szczecin, Kraków ale także w innych miejscach w Polsce.
5. Usługi dodane w ofercie

 • W każdym boxie: VOD, Multimedia Player (zdjęcia, filmy, muzyka), gry, Google News, radio, Tuba.fm, system inteligentnego domu HOMS, monitoring miejski, Internet w TV, YouTube, EPG,  pakiet Office, wikipedia, pdf Reader.
 • Dodatkowo w STB Korbox 2.0 – JABKOR EDITION: router WiFi oraz bramka VoIP.

JAMBOX –SGT S.A.

1. Oferta programowa:
W pełnej ofercie 203 kanały, w tym 55 w jakości HD. Pakiet podstawowy: 105 kanałów, w tym 16 HD. 13 pakietów tematycznych, 7 pakietów Premium (Pakiet HBO HD, Pakiet HBO HD + OD, CANAL+ Silver, CANAL+ Gold, CANAL+ Platinum, Pakiet Cinemax, Pakiet Filmbox).
Oferta produktu Telewizja Bez Karty: 52 kanały
2. Możliwe modele współpracy

 • B2B: technologia i content po stronie SGT, sprzedaż i marketing po stronie Operatora ze standardowym wsparciem marketingowym SGT.
 • B2B+: dodatkowo dzierżawa STB
 • B2B++: współpraca w zakresie aktywnego marketingu i telesprzedaży usług
 • T4B: technologia po stronie SGT, reszta po stronie Operatora, możliwa dzierżawa STB

3. Informacje techniczne
Dostępna możliwość przesyłu sygnału tv przez Multicast i Unicast. SGT obsługuje 10 modeli STB: http://www.jambox.pl/dekodery-obslugiwane . Oprogramowanie middleware pracujące na wspieranych przez SGT dekoderach – rozwiązanie autorskie.  SGT, nie korzysta z zamkniętych rozwiązań innych firm, aby mieć możliwość rozwoju i elastyczności w utrzymaniu najwyższej jakości.
4. Dostępność usługi

 • Główne punkty dostępu: Warszawa –  LIM, Aleje Jerozolimskie i Katowice – PSE, Jordana.
 • Można odebrać również od innego współpracującego z nami Partnera (160+ miejsc w Polsce).

5. Usługi dodane w ofercie

 • Dla Abonenta: nagrywarka PVR i PVR USB, Time Shifting, nagrywanie cykliczne/czasowe, obraz w obrazie PIP, EPG, wyszukiwarka programów, zamawianie pakietów z pilota, radio, ochrona rodzicielska, moja lista 100, moje zdjęcia, TV Panel Abonenta, TV Portal oraz Wideo na życzenie VOD (HBO OD, CANAL+ na życzenie, Karaoke, YouTube) i Multiroom.
 • Korzyści dla Partnerów: dostęp do systemu zarządzania usługami (konta abonenckie, produkty, rozliczenia, magazyn STB, raporty). Obsługa Partnera przez dedykowany dział i Opiekuna. Wsparcie sprzedażowe i marketingowe.

NGTV –ZamekNet

1. Oferta programowa
125 kanałów, w tym 31 HD. Pakiety Premium i tematyczne: HBO HD, Canal+, Cinemax, bajka, film, natura, sport, HD. Nowości: MiniMini HD, Nick Junior, pakiet BBC.
2. Możliwe modele współpracy
Zawierana jest umowa trójstronna pomiędzy Abonentem, Partnerem i dostawcą usługi.
3. Informacje techniczne
Telewizja nadawana jest technologii multicastowej. Przy unicast wymagany jest dodatkowy serwer NGTV PROXY.
4. Dostępność usługi
Sosnowiec, ul. Będzińska 60 – Uniwersytet Śląski, Katowice, ul. Jordana 25. Ponadto węzły KIKE, e-Południe (do ustalenia).
5. Usługi dodane w ofercie

 • Zamawianie pizzy przez TV (płatne bezgotówkowo do faktury telekomunikacyjnej), EPG, PVR, monitoring (kanały z obrazem kamer), kanały regionalne (np. Kanał99) oraz usługa Multiroom.
 • Głosowanie na MISS. Aplikacja udostępniana w momencie organizowania wyborów. Możliwość przeglądania zdjęć i filmów z kandydatkami oraz interaktywnego głosowania na nie za pomocą pilota telewizyjnego.

TiVik –EVIO Sp. z o.o.

1. Oferta programowa:
Ponad 260 kanałów, w tym 63 w jakości HD. Operator samodzielnie definiuje zawartość pakietów. EVIO dostarcza zarówno kanały bezpłatne, jak i wszystkie kanały premium.
2. Możliwe modele współpracy
EVIO jest dostawcą technologii i sygnału TV. Operator zawiera umowy z nadawcami, kształtuje dowolnie ofertę programową. W ramach stałej miesięcznej opłaty EVIO dostarcza system kodowania, dane EPG, wynajmuje dekodery i dosyła do sieci operatora sygnał TV.
3. Informacje techniczne

 • Kanały liniowe są dostarczane w postaci multicastów. Materiały VoD (na żądanie) dostarczane są jako unicasty.
 • Partnerom EVIO oferuje dekoder ADB-2840, oparty na oprogramowaniu MHP (Multimedia Home Platform) i intuicyjnym interfejsie użytkownika Carbo™. Całość oprogramowania zawarta jest w dekoderze, który nie wymaga zewnętrznego tzw ‘middleware’.

4. Dostępność usługi
Sygnał TV dostarczany przez EVIO, można odebrać w największych punktach wymiany ruchu (PLIX, KIX, LIM, PIX). Dzięki współpracy EVIO z operatorami światłowodowymi (Netia, Hawe, Exatel, TK Telekom) możliwe jest podłączenie sieci operatora na terenie całego kraju.
5. Usługi dodane w ofercie

 • Dekoder obsługuje funkcję TimeShift, PWR USB, może być rozbudowywany o interaktywne aplikacje i usługi „on-demand”.     W pakiecie z dekoderem serwis interaktywny „Twój TiViK”. Serwis zawiera radio internetowe, kamery pogodowe, katalogi z tematycznymi materiałami video, aplikację YouTube, Demotywatory.
 • Usługi płatne, to szyfrowanie sygnału, telewizja mobilna (odbiór na tabletach i smarthonach), oraz dostarczanie danych EPG.

MetroTV – Metroport Sp. z o.o.

1. Oferta programowa:
196 kanałów (163 w pakietach podstawowych) w tym 55 programów HD (42 w pakietach podstawowych). Pakiety dodatkowe i premium to: Canal+ Gold,  Canal+ Silver,  Canal+ Platinum,  Filmbox,  Popularno-naukowy, Sport i Rozrywka, Muzyka.
2. Możliwe modele współpracy
Umowy abonenckie na telewizję są podpisywane w formie umowy trójstronnej. W przypadku dostępu do operatorskiego Internetu i MVNO, które także oferuje Metroport,  nie ma takiej potrzeby. Współpracę z Metroportem mogą podjąć także firmy spoza konsorcjum.
3. Informacje techniczne
Telewizja dostarczana w technologii Multicastowej. Oferowane STB Motorola obsługują standard SD i HD: VIP-1903, VIP-1003, VIP-1853 (z możliwością podłączenia dysku twardego).
4. Dostępność usługi
Warszawa, Łódź i Katowice (wkrótce więcej), jak również poprzez lokalnych operatorów z całej Polski po uprzednim porozumieniu.
5. Usługi dodane w ofercie
Multiroom, PausaTV, wsparcie nagrywania, EPG, prosty i atrakcyjny system do rozliczania pakietw.

KF

* Zestawienie oparte jest o informacje udostępnione przez dostawców usług IPTV. O kolejności zamieszczonych opisów zdecydowała kolejność przesyłania informacji do redakcji.
* Odsyłamy Państwa także do zapoznania się z zestawieniem w magazynie regularnym „Twój Internet”. Artykuł znajdziecie w wersji elektronicznej na naszej stronie www.twojinternet.pl . (nr 6, wersja PDF, strona 4 i 5 ).
 

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...