Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Android TV atakowane przez malware

Wciąż zwiększa się problem atakowania przez malware urządzeń z Android TV. Raporty mówią już o 20 milionach urządzeń. Źródłem wirusa może być przystawka do telewizora.

W chińskich sklepach wysyłkowych – ale nie tylko – można dostać przystawki do TV. Często są one w bardzo atrakcyjnych cenach. Niestety te sprzęty bazujące na zmodyfikowanej wersji systemu Android TV najprawdopodobniej są źródłem złośliwego oprogramowania typu malware, które atakują podłączone do nich urządzenia.

Firma Human Security przygotowała raport, z którego wynika, że przystawki trafiają do sprzedawców z już zainstalowanym botnetem malware “Badbox”. W Stanach Zjednoczonych zainfekowanych jest 80 proc. sprzedawanych sprzętów. Przekłada się to na 200 modeli.

Zgodnie z informacjami firmy Trend Micro na świecie znajduje się ponad 20 milionów urządzeń z preinstalowanym malware. 2 mln z nich codziennie logują się do sieci.

Problem wirusa atakującego urządzenia z Androidem dotyczy nie tylko telewizorów. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku systemów rozrywki pokładowej w samochodach z systemem Android. Złośliwe oprogramowanie może uzyskać dostęp do domowej sieci internetowej. W ten sposób zarabia pieniądze poprzez uruchamianie danych w tle, ale może też śledzić aktywność w internecie.

Źródło: komputerswiat.pl

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProffesional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

Najnowsze

Autonomiczne pojazdy w Jaworznie

Autonomiczne pojazdy i sposoby na ich wszechstronne wykorzystanie to rozwiązanie światowe, które trafia także...

1500 osób straci pracę w Spotify

Kolejna fala zwolnień Spotify. Ten największy serwis stremujący muzykę już w styczniu zwolnił 600...

Superkomputer dla każdego! Czy to możliwe?

Amazon postanowił wyjść naprzeciw tym, którzy marzą o nim lub potrzebują  superkomputera. Nie trzeba...

Hawe zacieśnia współpracę z Infinerą 

Hawe Telekom wzmacnia współpracę z Infinerą – amerykańską firmą technologiczną działającą w obszarze łączności....