Transakcja sfinalizowana – Play kupił UPC

Operator Play zakupił 100 proc. udziałów UPC Polska. Kwota zakupu to aż 7 miliardów złotych. Wraz z przejęciem firmy przejęci zostali także wszyscy jej klienci, ale ci nie muszą się obawiać, bo ich umowy nadal obowiązują.

O zamiarze przejęcia w całości UPC przez Play pisaliśmy już jakiś czas temu. Już we wrześniu 2021 r. została podjęta taka decyzja. Jednak później trzeba było czekać na zatwierdzenie jej przez Komisję Europejską. A ta wydała na przejęcie zgodę w marcu.

Teraz transakcja doszła do skutku. Spółka P4 Sp. z o.o. operator sieci Play nabyła 100 proc. udziałów Liberty Global w UPC Polska Sp. z o.o. Suma, za jaką kupiono udziały, to 7 miliardów zł. Oba podmioty połączą swoje usługi mobilne, stacjonarne i telewizyjne.

Play i UPC – łączą siły

–  Łączymy dziś największą i najnowocześniejszą sieć mobilną z najszybszym internetem światłowodowym oraz najbogatszą ofertą telewizji i rozrywki. Razem, dzięki utalentowanym i fantastycznym zespołom Play i UPC, zdefiniujemy na nowo konwergencję z korzyścią dla klienta – powiedział Jean Marc Harion, Prezes Zarządu Play.

Wydano z tej okazji komunikat, w którym pojawia się informacja o definiowaniu nowych standardów usług telekomunikacyjnych w Polsce. Chociaż nie do końca wiadomo, co to oznacza.

Na razie P4 nie zdradza jaka będzie przyszłość UPC po przejęciu i czy pojawi się rebranding.

Klienci jednak nie powinni się przejmować, bo ich obecne umowy z UPC są nadal ważne i nie będzie trzeba podpisywać aneksów.

Po przejęciu UPC Play ma silniejszą pozycję na rynku. Do tej pory miał braki w infrastrukturze szybkiego internetu, a teraz ten problem rozwiązał.

Play ma 15,7 milionów klientów i prawie 10 tysięcy stacji bazowych w kraju. UPC Polska to ponad 1,5 miliona abonentów i zasięg obejmujący ponad 3,7 miliona gospodarstw domowych.

źródło: informacja prasowa, android.com.pl