TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Play kupuje UPC Polska za 7 mld zł

P4 nabyła 22 września 2021 r. całość udziałów w UPC Polska Sp. z o.o. Kwota transakcji to 7 mld zł. Teraz do pełnego zakończenia przejęcia wymagana jest zgoda regulacyjna Komisji Europejskiej.


UPC to największa pod względem przychodów spółka Liberty Global w Europie Środkowo-Wschodniej, która oferuje usługi telewizji, szerokopasmowego dostępu do internetu światłowodowego oraz usługi mobilne.

– Integracja Play i UPC Polska stworzy wyjątkową możliwość rozwoju Play na kolejnym etapie i cieszymy się na rozpoczęcie współpracy z zespołem UPC, aby wspólnie zrealizować nasze nowe ambicje. Play ma duże doświadczenie w odpowiadaniu na potrzeby swoich klientów. UPC Polska zbudowało bardzo silną platformę opartą na wysokich standardach jakości. Play i UPC połączą swoje siły, aby stworzyć silnego operatora konwergentnego w Polsce – powiedział Jean Marc Harion, Prezes Zarządu Play.

Kupno przez Play UPC związane jest z planami przyspieszenia inwestycji w sieci światłowodowe, usługi mobilne i szerokopasmowe.

– Nabycie UPC Polska odzwierciedla dążenie Play i iliad, aby inwestować w mobilne oraz szerokopasmowe sieci i usługi nowej generacji. (…)  Liczymy, że nasze zaangażowanie wpłynie korzystnie na cyfrową transformację polskiej gospodarki i przyniesie korzyści dla konsumentów i przedsiębiorstw, również dzięki nowym kompleksowym ofertom – powiedział Thomas Reynaud, Prezes Zarządu Grupy iliad.

Źródło: komunikat prasowy

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze