TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Komisja Europejska: Play może kupić UPC Polska

Kupno UPC Polska przez Play otrzymało bezwarunkową zgodę Komisji Europejskiej. Tym samym KE stwierdziła, że fuzja ta nie budzi zastrzeżeń k kwestii konkurencji. Transakcja będzie sfinalizowana 1 kwietnia 2022r.

– Pozytywna decyzja Komisji Europejskiej daje zielone światło do sfinalizowania transakcji i stworzenia zupełnie nowej jakości dzięki połączeniu najlepszych usług mobilnych, stacjonarnych i telewizyjnych na polskim rynku telekomunikacyjnym. Koncentrujemy się na przygotowaniu integracji Play i UPC oraz bardzo cieszymy się na współpracę z zespołem UPC – skomentował wydanie zgody Jean Marc Harion, prezes P4, operatora Play.

Umowę dotycząca kupna 100 proc. udziałów UPC przez P4 została zawarta we wrzeniu 2021 r. Transakcja ma wynieść 7 mld zł.

W grudniu Play podpisał umowę kredytową na 5,5 mld zł, co ma częściowo finansować ten zakup. Firma zaciągnęła także 464,4 mln zł kredytu w Banco Santander na kupno sprzętu Samsunga i 470 mln zł od Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

Jean Marc Harion w swoim komunikacie odniósł się również do sytuacji w Ukrainie.

– W tych trudnych i niepewnych czasach Play i UPC już pokazały, że łączą siły, aby wspierać obywateli Ukrainy. A wkrótce wykorzystamy potencjał obu organizacji do realizacji naszego strategicznego celu, jakim jest stworzenie silnego operatora konwergentnego w Polsce – zapowiedział.

Źródło: wirtualnemedia.pl

Czytaj także:

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...