TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Szybki internet dla szkół

W ciągu najbliższych dwóch lata wszystkie szkoły w Polsce będą miały dostęp do ultraszybkiego internetu. Taką informację podała Anna Streżyńska, minister cyfryzacji, podczas zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej konferencji pt. “Nauka programowania w polskich szkołach”. Z podanych wiadomości wynika, że prace nad projektem mają ruszyć wiosną.

Szefowa MEN – Anna Zalewska – zapowiedziała, że w najbliższym czasie resort przeprowadzi kontrolę, która będzie miała na celu sprawdzenie, jaki sprzęt oraz dostęp do internetu mają polskie szkoły. W ubiegłym roku szkolnym tylko 2/3 komputerów, z których korzystają uczniowie, miało dostęp do ultraszybkiego internetu. Odsetek komputerów z szerokopasmowym internetem przedstawia się następująco: szkoły podstawowe (56,6%), gimnazja (67,3%), zasadnicze szkoły zawodowe (71,9%), licea ogólnokształcące (76,5%) oraz technika (79,4%). W tym miejscu należy zaznaczyć, że zaledwie 38% szkół zawodowych wyposażonych jest w komputery, z których mogą korzystać uczniowie. Najlepiej sytuacja wygląda w podstawówkach, gdzie ten odsetek wynosi 97,6%. Wynik powyżej 80% osiągnęły gimnazja i licea.
Z definicji wynika, że szybki internet to ten powyżej 144 kb/s, jednak Streżyńska nie podała konkretnych informacji, jakie dokładnie parametry zagoszczą w polskich szkołach. Z pewnością mają one spełniać wymagania związane z dostępem do platform edukacyjnych.
Źródło: TELKO.in

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...