Szkolenie SIDUSIS koliduje z Lokalnym Zjazdem MiŚOT

Departament Telekomunikacji poinformował o dacie kolejnego szkolenia dotyczącego SIDUSIS. Wybrano jednak bardzo niefortunny termin.

Zapowiedziano, że warsztaty SIDUSIS – plany inwestycyjne odbędą się online w aplikacji Teams. W maili przesłanym do operatorów napisano, że szkolenie będzie miało miejsce 29 marca w godzinach 14 – 16.

Problem polega na tym, że właśnie tego dnia ma miejsce ostatni dzień Lokalnego Zjazdu MiŚOT w Wiśle (z agendą wydarzenia można zapoznać się tutaj), a więc znaczna część środowiska małych i średnich operatorów będzie wtedy nieobecna.

Na ten moment nie wiadomo, czy planowana jest jakakolwiek inna data dotycząca powyższego szkolenia.

SIDUSIS uruchomiono 1 grudnia 2022 roku. Od tego momentu przedsiębiorcy telekomunikacyjni i inne zobowiązane do tego podmioty dostarczały do systemu dane informacjami o adresach budynków, w których istnieje możliwość świadczenia stacjonarnego internetu szerokopasmowego za pomocą stacjonarnych lub ruchomych publicznych sieci telekomunikacyjnych. Teraz zainteresowani tymi danymi, czyli właściwie każdy użytkownik sieci, będzie mógł je sprawdzić.