TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Szkolenie SIDUSIS koliduje z Lokalnym Zjazdem MiŚOT

Departament Telekomunikacji poinformował o dacie kolejnego szkolenia dotyczącego SIDUSIS. Wybrano jednak bardzo niefortunny termin.

Zapowiedziano, że warsztaty SIDUSIS – plany inwestycyjne odbędą się online w aplikacji Teams. W maili przesłanym do operatorów napisano, że szkolenie będzie miało miejsce 29 marca w godzinach 14 – 16.

Problem polega na tym, że właśnie tego dnia ma miejsce ostatni dzień Lokalnego Zjazdu MiŚOT w Wiśle (z agendą wydarzenia można zapoznać się tutaj), a więc znaczna część środowiska małych i średnich operatorów będzie wtedy nieobecna.

Na ten moment nie wiadomo, czy planowana jest jakakolwiek inna data dotycząca powyższego szkolenia.

SIDUSIS uruchomiono 1 grudnia 2022 roku. Od tego momentu przedsiębiorcy telekomunikacyjni i inne zobowiązane do tego podmioty dostarczały do systemu dane informacjami o adresach budynków, w których istnieje możliwość świadczenia stacjonarnego internetu szerokopasmowego za pomocą stacjonarnych lub ruchomych publicznych sieci telekomunikacyjnych. Teraz zainteresowani tymi danymi, czyli właściwie każdy użytkownik sieci, będzie mógł je sprawdzić.

Michał Koch
Michał Koch
Dziennikarz i researcher. Tworzy teksty o najnowszych technologiach, 5G, cyberbezpieczeństwie i polskiej branży telekomunikacyjnej.

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze