TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Sukces legitymacji emeryta i rencisty w mObywatelu

Chociaż początkowo wielu miało mieszane uczucia wobec wprowadzenia do aplikacji mObywatel elektronicznych wersji legitymacji emeryta i rencisty, to okazuje się, że niesłusznie. Obawy o to, że starsze osoby nie będą chętne do korzystanie z tego rodzaju dokumentów były bezpodstawne. Dowodem na to może być pobrania mLegitymacji już ponad 130 tysięcy razy.

Cyfrowy odpowiednik legitymacji emeryta-rencisty można pobierać w aplikacji mObywatel od 9 stycznia. Okazuje się, że uprawnieni chętnie po to rozwiązanie sięgają. Nie obawiają się nowych technologii i cyfrowych udogodnień.

Tym bardziej ta inicjatywa pokazuje, że seniorów wystarczy jedynie zachęcić do udziału w nowych formach doświadczania świata, a oni z tego skorzystają. Na pewno ułatwi im to załatwianie spraw urzędowych czy okazywanie dokumentów uprawniających chociażby do zniżek na przejazdy komunikacją miejską.

– Bardzo dziękujemy Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych za inicjatywę i aktywne działanie we wdrażaniu mLegitymacji. My jesteśmy jak najbardziej otwarci na propozycje innych resortów i organów zarządzających, które chciałby także cyfryzować swoje usługi i poszerzać zakres mObywatela – zaznaczył minister Andruszkiewicz, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Cyfryzacja KPRM zamierza jeszcze bardziej wspierać seniorów w zadomowieniu się w cyfrowym środowisku. Na wsparcie Cyfrowych Klubów Seniora przeznaczono 12 mln zł. Dzięki temu około 600 podmiotów działających na rzecz animacji i wsparcia osób starszych zakupi laptopy i tablety.

Źródło: gov.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...