TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Subskrypcja na Facebooku przyniesie firmie miliony

Analitycy Bank of America przewidują, że usługa Meta Verified na Facebooku i Instagramie na koniec br. może mieć do 12 mln subskrybentów, a w 2024 roku przynieść firmie 1,7 mld USD wpływów.

Meta Verified to opcja weryfikacji konta na Facebooku i oznaczenia go specjalnym znaczkiem. Uługa ma być obarczona opłatą 11,99 USD miesięcznie w przypadku wersji przeglądarkowej (14,99 USD w aplikacji na iOS).

O wprowadzeniu zmian poinformował w zeszłym tygodniu Mark Zuckerberg. Decyzja pomogła koncernowi obronić się na giełdzie przed kolejnymi spadkami wartości.

Warto jednak zauważyć, że od stycznia br. kurs Meta Platform wzrósł już o 43 proc., przekraczając na krótko poziom 180 USD, w stosunku do końcówki 2022 r.

Usługa Meta Verified będzie najpierw wprowadzona w Australii oraz Nowej Zelandii. Nie wiadomo kiedy dostępna będzie w innych częściach globu. Eksperci sugerują, że opcja może być cenna dla influencerów i przedsiębiorstw zarabiających na Facebooku.

Źródło: Wirtualne Media

Michał Koch
Michał Koch
Dziennikarz i researcher. Tworzy teksty o najnowszych technologiach, 5G, cyberbezpieczeństwie i polskiej branży telekomunikacyjnej.

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze