Startuje JAMBOX Online. Telewizja na komputerze, tablecie i smartfonie

412

Abonenci telewizji JAMBOX, należącej do SGT S.A., mogą już oglądać telewizję na ekranach innych niż ekran telewizora. Z nowej usługi JAMBOX Online można korzystać za pomocą przeglądarki internetowej lub poprzez aplikację mobilną na tabletach i smartfonach bez dodatkowych opłat.

SGT S.A., operator cyfrowej telewizji interaktywnej JAMBOX, zakończył właśnie testy nowej usługi i rozpoczął jej wdrażanie. JAMBOX Online jest dostępna dla abonentów, którzy są w posiadaniu Pakietu Wielotematycznego HD i Pakietu Wielotematycznego Super HD. Mogą z niej korzystać w obrębie gospodarstwa domowego po wcześniejszym zalogowaniu się do usługi.
Z usługi online można korzystać za pomocą przeglądarki internetowej (dotyczy komputerów i laptopów) oraz wykorzystując aplikację mobilną (dotyczy tabletów i smartfonów).
W ramach JAMBOX Online abonenci mają aktualnie dostęp do prawie 70 kanałów, w tym: Discovery Channel, Animal Planet, TLC, National Geographic, Nat Geo Wild, Nat Geo People, BBC Brit, BBC Earth, BBC Lifestyle, Da Vinci Learning, Travel Channel, Adventure TV, Motowizja, Nickelodeon, Cbeebies, Kino Polska, Filmbox, Filmbox Extra HD, Filmbox Premium, Filmbox Family, Filmbox Action, MTV Polska i wielu innych.
W pierwszym kwartale 2016 roku planowane jest uruchomienie kolejnych kilkunastu kanałów. Stale trwają rozmowy z Nadawcami w celu udostępnienia w usłudze JAMBOX Online możliwie jak największej liczby kanałów.
– Usługa JAMBOX Online powstała na bazie platformy SGT – Multiscreen TV i umożliwia praktycznie każdemu operatorowi, bez ponoszenia nakładów inwestycyjnych, wykreowanie swojej własnej usługi telewizyjnej na urządzenia mobilne. Uruchomienie usługi u operatora jest możliwe w ciągu zaledwie jednego tygodnia. Warto dodać, że w zakresie zabezpieczenia treści współpracujemy z Google Widevine Modular DRM – mówi Bartłomiej Czardybon, Prezes Zarządu SGT S.A.
Pełna oferta programowa będzie sukcesywnie uzupełniania i publikowana na: Jambox.pl