TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Konferencja Cloud Security Summit 2015

1 grudnia odbędzie się  Cloud Security Summit 2015  – konferencja o znaczeniu infrastruktury IT dla bezpieczeństwa usług cloud computingu. Co pełni ważniejszą rolę dla bezpieczeństwa danych w IT: infrastruktura czy oprogramowanie? W Toruniu zaproszeni prelegenci i paneliści spróbują odpowiedzieć na to pytanie podczas Cloud Security Summit 2015.

Cloud Security Summit 2015 to bezpłatna konferencja typu invite-only skierowana do specjalistów IT, dostawców usług handlowych oraz ich klientów – od banków po twórców oprogramowania. Prelegentami podczas konferencji będą eksperci z instytucji takich jak Microsoft, IBM, HP, Exea Data Center czy Allior Bank.
Gościem specjalnym Cloud Security Summit 2015 będzie Philip Collerton – Managing Director Uptime Institute. Pojawi się na konferencji w roli keynote speakera, ale również po to, by wręczyć Exea Data Center pierwszy w Polsce certyfikat TIER III of Constructed Facility.
Pierwszy w Polsce TIER III of Constructed Facility
Exea Data Center to pierwszy ośrodek w kraju, który uzyskał certyfikat TIER III of Constructed Facility wydawany przez The Uptime Institute. Dotychczas żaden obiekt w Polsce nie uzyskał tego certyfikatu. Toruńskie centrum przetwarzania danych Exea dołączyło w ten sposób do grona zaledwie kilku tak zaawansowanych technologicznie obiektów w Europie.
Certyfikat TIER III of Constructed Facility oznacza, że Exea Data Center spełnia wyśrubowane normy działania dotyczące bezpieczeństwa danych i ciągłości działania infrastruktury. Skonstruowano ją w taki sposób, że nawet konserwacja i naprawy mogą być wykonywane bez konieczności zatrzymywania pracy serwerów.
Audyt prowadzony przez amerykańskich inżynierów z The Uptime Institute, którzy testowali Exea Data Center trwał wiele dni. Przygotowania do niego – kilka miesięcy. Natomiast by spełnić tak rygorystyczne wymagania, sam budynek Exea Data Center został wybudowany od podstaw (nie zaś adaptowany z innego budynku) właśnie z myślą o rozwiązaniach technologicznych, które umożliwią spełnienie wymogów prestiżowej certyfikacji.
Przykładowo, dzięki zastosowaniu nowoczesnych urządzeń chłodniczych Exea jest w stanie dostarczyć chłód potrzebny dla serwerów bez konieczności włączania nieprzyjaznych dla środowiska urządzeń wypełnionych freonem. Jeśli temperatura na zewnątrz obiektu wynosi 10st C lub mniej, wszystkie sprężarki freonowe są wyłączane, a chłód produkowany jest przy pomocy bardzo wydajnych wymienników typu freecooling.
Zainteresowani udziałem w konferencji Cloud Security Summit 2015 mogą zapisywać się na stronie: Cloud Security Summit

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...