TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Stare linie telekomunikacyjne szpecą miasto

W 2020 r. władze gminy Pyzdry ogłosiły  program „Uwolnij miasto z pajęczyn”. Chodziło o likwidację starych linii napowietrznych sieci telekomunikacyjnych w mieście. Po kilku miesiącach nie wiele w sytuacji się zmieniło. Dlatego teraz zaczęto działania we współpracy z firmą obsługującą sieć.


Najpierw pojawił się apel do samych mieszkańców. Podłączeni do napowietrznej sieci telekomunikacyjnej mieli przejść do sieci światłowodowej. Miesiące mijały, a efektów nie było widać. Władze gminy postanowiły więc współpracować w tym celu bezpośrednio z firmą Orange. To ona jest właścicielem sieci.

Operator zgodził się na usunięcie kabli z sieci napowietrznej. Jednak w tym celu najpierw podłączeni do niej klienci muszą przejść na usługi światłowodowe. Zapewnione mają także korzystanie w ten sposób z telefonii stacjonarnej.

– Klient korzystający z naszej usługi dostępu do internetu w oparciu o infrastrukturę miedzianą, może zmigrować do analogicznych usług na infrastrukturze światłowodowej w dowolnym momencie trwania umowy. Oczywiście w przypadku rozwiązań niestandardowych, każdorazowo konieczna jest analiza sytuacji i przygotowanie propozycji oferty dla konkretnego klienta – mówi Wojciech Jabczyński z Orange.

Na terenie Pyzdr jest około 50 abonentów korzystających z sieci napowietrznej, pomimo dostępu do sieci światłowodowej. Nie wydaje się to dużą liczbą. Ale dopóki nie zdecydują się oni na światłowód, to Pyzdry będą szpecić wciąż porozwieszane kable.

Źródło: wrzesnia.info.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...