TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

IT.SEC od kuchni

Ósma edycja konferencji partnerskiej organizowanej przez krakowskiego dystrybutora rozwiązań cyberbezpieczeństwa – Bakotech odbyła się 13 kwietnia. Czym się wyróżniała i jak przyciągnęła odbiorców?

Organizację konferencji partnerskiej IT.sec Bakotech rozpoczął kilka miesięcy przed wydarzeniem. Przed firmą stało wiele wyzwań – w jaki sposób zainteresować jak największą liczbę oglądających, ale i tych nieco bardziej przyziemnych, związanych z oprawą wizualną, logistyką wydarzenia czy wybraniem wartościowych nagród dla uczestników.

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 10:00 wystąpieniem pary konferansjerów – Piotra Kawy (Business Development Director Bakotech) oraz Beniamina Zwierzyńskiego (Business Development Manager Bakotech), którzy przyjęli rolę gospodarzy całego wydarzenia. W lekki i dowcipny, lecz także merytoryczny sposób prowadzili uczestników przez poszczególne prezentacje, umilając czas między wystąpieniami prelegentów.

Beniamin Zwierzyński i Piotr Kawa

Co czekało na uczestników?

Cała moc atrakcji. Oprócz interaktywnego i angażującego spotkania, do najmocniejszych punktów wydarzenia należała prezentacja najświeższych kontraktów w portfolio Bakotechu (które w ostatnich miesiącach bardzo dynamicznie się rozrasta). Podstawą konferencji były prezentacje produktowe – w ich czasie przedstawiciele Bakotechu zaprezentowali m.in. znane na całym świecie rozwiązania do monitoringu środowisk IT i zarządzania transferem plików od Progress Software, rozwiązania do zdalnego zarządzania infrastrukturą IT od Datto, czy Boldon Jamesa, który od niedawna jest częścią portfolio HelpSystems. Do udziału zostali zaproszeni również tacy producenci jak F-Secure, WatchGuard czy Energy Logserver.

Konferencja była platformą do wymiany doświadczeń, w trakcie której uczestnikom zostały zaprezentowane liczne narzędzia i sposoby na zaimplementowanie rozwiązań do swojego portfolio.

Oferta i program partnerski

Wśród prelekcji znalazły się również marki należące do Grupy Bakotech. Omówiona została oferta usług zarządzalnych, oferowanych przez CEEcloud (do niedawna Ceesoft), oraz korzyści płynące z ich wdrożenia. W roli prelegentki wystąpiła Renata Kuts (Business Unit Manager CEEcloud), od wielu lat stanowiąca trzon CEEcloudu. Dr inż. Maciej Twardy, Technical Director Bakotech, przedstawił z kolei możliwości i usługi oferowane przez ADIT – Centrum Kompetencyjne odpowiedzialne za szkolenia, wdrożenia oraz integracje produktów z portfolio Bakotechu. Zaprezentowane zostały również usprawnienia i innowacje dla partnerów na rok 2021 – należy do nich między innymi tworzony od podstaw portal partnerski, który będzie automatyzował większość procesów handlowych, technicznych czy marketingowych oraz umożliwiał partnerom samodzielne zarządzanie wszystkimi aspektami współpracy z dystrybutorem. Zaprezentowano również B.NET Partners Network – program partnerski mający na celu nagrodzenie najbardziej aktywnych i efektywnych partnerów Bakotechu.

Renata Kuts

Czaty, konkursy, nagrody

Na uczestników konferencji czekały także różne formy urozmaicenia wydarzenia. W indywidualnych pokojach czatowych toczyły się dyskusje dotyczące rozwiązań pomiędzy uczestnikami a przedstawicielami producentów. Ponadto, po każdej prezentacji uczestnicy mogli zeskanować kody QR, które prowadziły do konkursów sprawdzających wiedzę z danych prelekcji. Wśród nagród były gadżety takie jak wysokiej jakości plecaki, powerbanki o dużej mocy, stalowe narzędzia wielofunkcyjne, a także wisienka na torcie – XBOX One S.

Pod koniec wydarzenia, w czasie podsumowania, nagrodzono również partnerów Bakotechu. Wyróżniono 25 partnerów „premium”, za co przekazano każdemu z nich elegancki certyfikat poświadczający status, oraz 3 firmy w kategoriach „Najlepszy Partner”, „Najszybciej rozwijający się Partner” oraz „Najlepszy Handlowiec”. Nagrodą za lojalność oraz aktywną współpracę była elegancka, szklana statuetka z indywidualnym grawerem, a także vouchery do pięciogwiazdkowego hotelu „Heron”.

W wydarzeniu wzięło udział blisko 120 osób, a zostało ono zrealizowane przez zamkniętą, dedykowaną platformę stworzoną przez Bakotech do organizacji eventów online.

ISPortal i magazyn ICT Professional były parterami medialnymi wydarzenia.

Więcej o Bakotech i konferencji IT.sec:

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...