TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

SkyShowtime tańszy od Netflixa

Już w tym miesiącu – lutym ma pojawić się w Polsce nowa platforma streamingowa SkyShowtime. Nie tylko jej oferta, ale też cena może przyciągać fanów tego rodzaju rozrywki. Już teraz wiadomo, ile trzeba będzie zapłacić.

SkyShowtime serwis Paramount Global i Comcast Corporation zacznie działać w Polsce w połowie lutego. Na razie w jej zasięgu jest 12 państw, ale w lutym w raz z Polską do tego grona dołączą też inne jak Albania, Czechy, Hiszpania, Węgry, Rumunia czy Słowacja i w sumie swoim działaniem będzie obejmowała 20 krajów Europy.

W ofercie SkyShowtime pojawią się kinowe hity tworzone przez Paramount Pictures, Universal Pictures, Paramount+, SHOWTIME, DreamWorks i Nickelodeon. Będą tam też dostępne debiutujące na platformie seriale jak „Warszawianka” i produkcje „Głodni Razem”, „Sukces”, „Trefny Szmal” czy „Witamy na Odludziu”. Niemniej istotna od oferty jest również cena platformy.

Wiadomo już, że miesięczna subskrypcja w SkyShowtime będzie kosztować 24,99 zł. Roczny plan będzie dostępny w cenie 199,90 zł.

Jak to wypada przy cenach innych platform streamingowych?

Najpopularniejszą nadal platformą jest Netflix. Oferuje on trzy pakiety. Podstawowy kosztuje 29 zł miesięcznie, czyli więcej niż oferta SkyShowtime. Pozostałe pakiety Netflixa są jeszcze drożę, bo standard kosztuje 43 zł, a premium – 60 zł.

Także za HBO MAX trzeba zapłacić więcej. Miesięcznie to wydatek 29,99 zł.

Podobne ceny SkyShowtime są obecnie też w krajach, w których platforma jest już dostępna. W Finlandii jest to 6,99 Euro, a w Portugalii 4,99 euro miesięcznie.

Źródło: innpoland.pl, skyshowtime.com

Czytaj także:

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze