Salesforce przejmuje Slacka

155

Salesforce ogłosił przejęcia Slack Technologies. Teraz mają nastąpić spore zmiany, których pierwsza faza rozpocznie się już w sierpniu.

Salesforce jest gigantem w dziedzinie CRM. Slack natomiast szybko ze starupu przekształcił się w najbardziej wartościową firm z oprogramowaniem. Zakup opiewał na kwotę 27,7 miliarda dolarów.  Salesforce jest wyceniany na 200 miliardów dolarów.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że Slack jest obecnie częścią rodziny Salesforce. Za sprawą tej integracji udało nam się stworzyć unikalne połączenie funkcji najlepszego na świecie systemu CRM wraz z przełomową platformą cyfrową, dostarczając niezawodne rozwiązania dla świata biznesu, pracującego z dowolnego miejsca na świecie – powiedział Marc Benioff, prezes i dyrektor generalny Salesforce.

Obie firmy wspólnie opracowały rozwiązanie Slack-first Customer 360. Firmom ma zapewnić jedno źródło informacji o ich działalności oraz ujednoliconą platformę łączącą klientów, pracowników i partnerów.

– Połączenie Salesforce i Slack pomoże nam osiągnąć większy stopień zjednoczenia, produktywności i innowacyjności, dzięki czemu będziemy mogli lepiej służyć naszym klientom – powiedział Arvind Krishna, prezes i dyrektor generalny IBM.

Źródło: nt.interia.pl