Rok ISPortalu

473

ISPortal.pl uruchomiony został na początku roku ubiegłego roku. Choć nie od razu działaliśmy na pełnych obrotach opublikowaliśmy przez ten czas ponad 1000 tekstów i patronowaliśmy wielu wydarzeniom związanych z branżą telekomunikacyjną.

Obecnie nasz zespół tworzy troje redaktorów, mamy też kilku współpracowników i stałe grono ekspertów, do których zwracamy się gdy potrzebujemy wypowiedzi na aktualne tematy związane z prawem, ekonomią czy cyberbezpieczeństwem. Publikujemy miesięcznie około 100 newsów, opracowań, felietonów i wywiadów. Każdy z nich wyświetlany jest kilkadziesiąt – kilkaset razy. Na przykładzie grudnia wskazać można, że opublikowaliśmy 107 wpisów, wyświetlonych łącznie 14712 razy. Rekordzistą 2020 roku jest zaś tekst dotyczący zdalnego nauczania w Piasecznie z liczbą wyświetleń równą (aktualnie) 5466.

Warto też wspomnieć, że jesteśmy częścią projektu MdM – Media dla MiŚOT, a opracowane przez nas materiały regularnie trafiają na łamy kwartalnika ICT Professional (bezpłatne do MiŚOT wydawnictwo dostępne w wersji drukowanej i elektronicznej dostępnej na http://ictprofessional.pl/magazyn/). Nakład drukowany pisma to obecnie ponad trzy tysiące egzemplarzy. Online regularnie wysyłamy kolejne trzy tysiące.

ICT Professional w dużej części był dystrybuowany na konferencjach branżowych. Z nastaniem pandemii i praktycznie brakiem wydarzeń i spotkań na żywo część dystrybucji przenieśliśmy do internetu gdzie odbywają się wirtualne konferencje branżowe. Od jesiennego wydania magazynu zmieniliśmy formę dystrybucji wersji drukowanej. Dzięki współpracy z firmą speedmail docieramy do prawie wszystkich MiŚOT-ów w kraju.

W ramach MdM działa także ISP Forum (https://www.ispforum.pl/), gdzie w dyskusjach uczestniczy aktywnie blisko 2000 użytkowników reprezentujących niespełna 1000 MiŚOT-ów. W 2020 uruchomione zostało na nimi 14 działów eksperckich. Najciekawsze (według ilości wpisów) to: TP-Link, Cisco System, D-Link, Huawei i od niedawna Leox. W tym roku dołączyła do nich także firma Extreme Network.

MiŚOT PING to wreszcie nasz cotygodniowy newsletter wysyłany regularnie już od dwóch lat w środy do 3000 subskrybentów (do newslettera można zapisać się poprzez serwis ISPortal (https://isportal.pl/prenumerata-misot-ping/) lub rejestrując EPID na stronie https://www.epix.net.pl).

Zapraszamy do kontaktu i współpracy: https://misot.pl/mdm