TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Premier zapowiedział powołanie przez rząd służby i funduszu cyberbezpieczeństwa

O cyberprzestępczości jako pladze XXI  mówił na konferencji prasowej Premier Mateusz Morawiecki. Zagraża ona instytucjom państwowym i obywatelom. Dlatego premier zapowiedział powstanie służby zajmującej się tym zagadnieniem i przeciwdziałającej cyberprzestępczości.

Premiera Morawiecki na konferencji prasowej mówił o powiązaniu rozwoju technologii z nowymi zagrożeniami.

“Nie ma dnia, żebyśmy nie słyszeli o jakichś atakach sterowanych z różnych miejsc na świecie, bardzo często z inspiracji rosyjskiej czy innych krajów ze wschodu. Cyberprzestępczość to plaga XXI wieku, plaga, która zagraża instytucjom państwowym, ale także plaga, która zagraża obywatelom, firmom, przedsiębiorcom w życiu codziennym” – powiedział Morawiecki.

Dlatego w celu przeciwdziałania cyberprzestępstwom powstanie służba specjalnie zagadnieniu dedykowana. Dołączy ona do istniejących departamentów, miejsc w służbach cywilnych i specjalnych, które już się tym zajmują.

Powołany będzie też fundusz cyberbezpieczeństwa. Da to policji instrumenty o dostęp do najnowszych rozwiązań do walki z cyberprzestępczością.

Źródło: pap.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...