TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Nowe miasta z siecią światłowodową 3S

Grupa 3S do końca 2021 roku planuje rozbudowę sieci światłowodowych w  Gdańsku, Łodzi, Warszawie, Lublinie i Białymstoku. W całym 2021 roku ma to być 900 km sieci światłowodowej.

Dotychczas Grupa 3S rozbudowywała głównie infrastrukturę światłowodową w południowej Polsce. Posiada tam siec o długości 4300 km. Przede wszystkim na terenie miejskich aglomeracji woj. śląskiego, małopolskiego, dolnośląskiego, opolskiego czy podkarpackiego.

W 2019 roku rozpoczęła inwestycje w Warszawie. A w 2020 roku w Trójmieście.

Grzegorz Paczka, członek zarządu i dyrektor ds. technicznych przekonuje, że „rozbudowa własnej infrastruktury światłowodowej jest ważnym elementem strategii rozwoju 3S”. Nowe rynki zdobywane są przez usługi oparte o sieć światłowodową. A dobre wyniki komercjalizacji tych inwestycji zachęcają firmę do dalszego rozwoju.

Dlatego też rozpoczęto budowę własnej infrastruktury w Lublinie i Białymstoku. Z planowanych na 2021 rok 900 km sieci światłowodowej pozostało do wykonania jeszcze 450 km.

Najpopularniejszymi usługami świadczonymi przez Grupę 3S w oparciu o własną infrastrukturę światłowodową są transmisja danych, dostęp do sieci internetowej z uzupełnieniem przez antywirusa, antyspam, firewall czy antyDDos.

Światłowód to również dominujące medium w realizowanych przez firmę zaawansowanych projektach sieciowych jak sieci WAN MPLS czy SD-WAN.

Źródło:3s.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...