Płatny Telegram

106
Telegram

Jeden z najpopularniejszych komunikatorów – Telegram, ma być płatny. Jednak sprawa dotyczy jedynie wersji Premium, która będzie dostępna tylko dla chętnych.

Telegram szuka sposobów na monetyzację swojej popularności. Jednym z nich ma być wprowadzenie płatnej wersji Telegram Premium.

Założyciel Telegrama – Pavel Durov poinformował o nowej usłudze. Opłata ma wynosić 4,99 dolara (około 21,50 zł). Dzięki temu użytkownik otrzymuje dodatkowe funkcje i ma mniej ograniczeń nizprzy korzystaniu z darmowej aplikacji.

W skład pakietu wchodzą m.in. 4 GB limit wysyłanych plików i szybsze pobieranie, konwersja głosu na tekst, zaawansowane zarządzanie czatem, naklejki premium, dodatkowe ikony aplikacji oraz brak reklam.

Ten ostatni punkt prowadzi do kolejnego sposobu na zarabianie na komunikatorze czyli reklam. Telegram miał już próby w tym obszarze i na razie wprowadzenie reklam jest eksperymentem. Mają być krótkimi postami do 160 znaków, bez linków zewnętrznych, ale z odnośnikami do innych kanałów na Telegramie.

Na razie Telegram Premium jest dostępny w wersji beta aplikacji na Androida i nie można go jeszcze wykupić.

Źródło: telepolis.pl