Pączkujący problem masztów w Wadowicach

116

Najpierw okazało się, że mieszkańcy jednego bloku w Wadowicach walczą z operatorem, gdyż nie chcą, by na dachu ich budynku stanął maszt telekomunikacyjny. Operator nie odpuszcza i wysyła kolejne wnioski o postawienie takiej konstrukcji. Tymczasem podobny problem pojawił się w przypadku innego bloku na tym samym osiedlu.

Do mieszkańców bloku nr 14 na osiedlu Kopernika w Wadowicach dotarło pismo ze Starostwa Powiatowego w Wadowicach. Znalazła się w nim informacja o wniosku operatora sieci Play, który chce postawić na dachu budynku masztu z antenami radiowymi.

Ma to być konstrukcja z trzema antenami radioliniowymi i sześcioma antenami sektorowymi oraz urządzeniami sterującymi i nadawczo-odbiorczymi. Sprawa ma zakończyć się do końca kwietnia 2023 roku. Lokatorzy bloku uznani za stronę postępowania zostali poinformowani, że więcej informacji mogą uzyskać na stronie BIP starostwa.

Jednak mieszkańcy nie zgadzają się na taką inwestycję. Mówią, że nie chodzi jedynie o zdrowie, ale też o wartość nieruchomości. Obawiają się, że ich sprzeciw nic nie da i maszt jednak stanie. Chociaż wiedzą, że w niektórych sprawach właścicielom nieruchomości udawało się wnieść skuteczny sprzeciw.

Jednak blok nr 14 to nie jedyny, który zmaga się z kwestią masztu telekomunikacyjnego. Podobna sytuacja pojawiła się w przypadku bloku nr 25 na osiedlu Pod Skarpą. Tam także mieszkańcy nie zgadzają się na taką inwestycję i przywołują inne bloki, których mieszkańcy doświadczyli takich zmagań.

– Wiemy, że w „9” udało się zablokować tę inwestycję. Boimy się o swoje zdrowie. Prawdopodobnie napiszemy pismo z protestem do Starostwa – mówi jeden z mieszkańców bloku.

W tym przypadku starosta ma do powiedzenie to samo, co w każdym innym podobnym:

– Mieszkańcy, jako strony postępowania, mogą złożyć do sprawy stosowne pismo wyrażające protest – stwierdził Eugeniusz Kurdas, Starostwa Wadowicki.

Nie wiadomo zatem czy i gdzie stanie finalnie maszt telekomunikacyjny w Wadowicach. Widocznie operator stara się o zgodę na jego postawienie w różnych lokalizacjach w nadziei, że sprawa w którejś zakończy się sukcesem.

Źródło: wadowice24.pl