TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Operatorze, sprzątaj po swojej pracy

W trakcie prowadzenia prac – szczególnie wykopów pod światłowód – robotnicy trochę bałaganią w okolicy. Jednak po zakończeniu prac dane miejsce powinno wrócić do stanu sprzed pojawienia się tam robót. Nie stało się tak w Kielcach, gdzie mieszkańcy zgłaszają bałagan pozostawiony po kładzeniu światłowodu. Zwracają się nawet do Miejskiego Zarządu Dróg o interwencję w tej sprawie.

W Kielcach przy ulicy Mieszka I firma układająca światłowód nie posprzątała po swojej pracy. Mieszkańcy są oburzeni stanem, w jakim pozostawiono teren i oczekują od Miejskiego Zarządu Dróg wyegzekwowaniem poprawy obecnego stanu i powrotu do stanu sprzed prac.

–  Firma, która budowała światłowód powinna była zostawić teren w takim stanie, jak zastała rozpoczynając prace – zauważa jeden z mieszkańców – A tak się nie stało. Nadmiar niezagęszczonej ziemi koparka rozgarnęła na drogę, która wcześniej pokryta była tłuczniem a teraz jest zabrudzona humusem. Ścięte przeszkadzające w zrobieniu wykopu drzewa i gałęzie oraz duże kamienie pozostawiono rzucone przy drodze i na okolicznych terenach zielonych po dawnej siedzicie Zieleni Miejskiej – dodaje.

Problemy dotyczą głównie ulicy Mieszka I przy numerach 20 i 22, dojazdu do garaży, hospicjum oraz zaplecza kościoła Miłosierdzia Bożego. Znajdują się tam widoczne pozostałości po prowadzonych pracach, a powinien być oczyszczony tłuczeń, wywieziona ścięte w trakcie prac drzew i gałęzie oraz duże kamienie. Mieszkańcy oczekują także czyszczenia asfaltu i kostki przy hospicjum.

Roboty doprowadziły do zniszczenia pasa zieleni

Kolejnym problemem zgłaszanym przez mieszkańców jest zniszczenie zieleni między chodnikiem i ogrodzeniem posesji. Chociaż jest na terenie miejskim, to o jego stan dbali mieszkańcy i oni go utrzymywali.

– Przed rozpoczęciem robót wzdłuż mojego ogrodzenia od strony zachodniej i północnej był dobrze utrzymany przeze mnie pas zieleni. Była trawa, którą regularnie kosiłem. Niestety po zakończeniu robót ziemnych związanych z wkopaniem światłowodu firma jedynie zasypała wykop, bez zagęszczenia gruntu a nadmiar spulchnionej ziemi rozgarnęła – skarży się mieszkaniec – Teren powinien zostać wysprzątany, grunt zagęszczony, wyrównany i ponownie obsiany trawą. Oczekuję od Miejskiego Zarządu Dróg podjęcia natychmiastowych działań mających na celu doprowadzenie łącznika pomiędzy posesjami numer 20 i numer 22 przy ulicy Mieszka I do stanu sprzed wykonania robót ziemnych – określa swoje oczekiwania.

MZD się tłumaczy

Miejski Zarząd Dróg wyjaśnia, że droga po przeprowadzonych pracach nie została jeszcze odebrana. Jej obecny stan nie jest stanem finalnym i uspokaja mieszkańców, że będzie wymagał koniecznych prac od wykonawcy.

– Na ulicy Mieszka I były prowadzone roboty związane z usuwaniem awarii światłowodu przez firmę zewnętrzną. Mamy zastrzeżenia odnośnie odtworzenia pasa drogowego po wykonanych robotach, co jest poparte stosowną dokumentacją zdjęciową. Pas drogowy nie został odebrany, a wykonawca został zobligowany do przywrócenia ulicy do stanu poprzedniego  – mówi Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.

Źródło: kielce.naszemiasto.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...