Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Nowa rzeczywistość, czyli agenda Zjazdu MiŚOT

Nie wiadomo jeszcze, jak zmieni się nasza rzeczywistość polityczna i gospodarcza po wyborach, z pewnością jednak będzie o czym dyskutować. Temu, jak cała branża telekomunikacyjna, a w szczególności mali i średni operatorzy, mają się w niej odnaleźć, poświęcony będzie jeden z paneli dyskusyjnych na Zjeździe MiŚOT w Zakopanem. Co jeszcze znajdziemy w agendzie wydarzenia?

Pierwsze szkolenia MiŚOT Akademii oraz MiŚOT-owy Hyde Park odbędą się już w poniedziałek (13. listopada), czyli przed oficjalnym rozpoczęciem zjazdu. Zamknięte rozmowy w gronie małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych o tym, co aktualnie dręczy operatorów, cieszą się dużą popularnością wśród uczestników i nierzadko wynikają z nich później konkretne inicjatywy. Integracyjny charakter Before Party (tym razem pod hasłem na luzie i po góralsku) to także okazja dla poważnych kuluarowych rozmów biznesowych.

Pierwszy oficjalny dzień zjazdu, czyli wtorek (14. listopada), rozpocznie się o 10. panel dyskusyjny z przedstawicielami organizacji branżowych Nadeszła nowa rzeczywistość. I jak ma znaleźć się w niej branża telekomunikacyjna oraz mali i średni operatorzy? z pewnością odpowie na wiele aktualnych pytań. W dalszej części dnia Krzysztof Czuszek, Adam Kossowski, Sebastian Kachel i Ilona Malik opowiedzą o tym, jak operatorzy stają się akcjonariuszami MiŚOT SA i dlaczego warto być akcjonariuszem. Kolejny ciekawy panel dyskusyjny dotyczyć będzie zapełnianie białych plam w programach KPO i FERC.

W dalszej części dnia Maciej Linscheid i Marcin Zemła z Projektu MdS zadadzą uczestnikom kolejne ważne pytanie: Czy stać Cię na ignorowanie bezpieczeństwa firmy i Twoich klientów? Tematy związane z cyberbezpieczeństwem regularnie pojawiają się na Zjazdach MiŚOT, ale zdaniem ekspertów i praktyków wciąż jest w tym zakresie bardzo dużo do zrozumienia i to już na etapie edukacji menedżerów i właścicieli firm.

Drugiego dnia zjazdu polecamy zaś prelekcje dotyczące promocji i marketingu. O tym, że PR jest tańszy i jak uniknąć kosztownych wydatków na reklamę opowie Paweł Gniadek, zaś Aleksandra Czerech przedstawi prelekcję o promocji i reklamie w praktyce lokalnych operatorów.

14 i 15 listopada Grupa MiŚOT zaprasza też na panele i wykłady dotyczące telewizji, telefonii dla i od MiŚOT-ów, projektu Lokalni, konsolidacji, sukcesji oraz szczegółów technicznych związanych z LoRaWAN. Czeka nas też konkurs zjazdowy z atrakcyjnymi nagrodami. Przez cały czas będzie też działać Melina, czyli miejsce spotkań i kuluarowych rozmów przy rzemieślniczym piwie i lokalnych smakołykach.

Aktualna agenda zjazdu na stronie: https://misot.pl/zjazdy/

Marek Nowak
Marek Nowak
Redaktor naczelny ISPortal, wcześniej związany między innymi z miesięcznikiem Mobile Internet. Artykuły dotyczące nowych technologii publikował także w portalu Trojmiasto.pl. Po godzinach tworzy opowiadania science-fiction, które ukazały się w kilku już pismach literackich (Nowa Fantastyka, Epea, QFant).

Najnowsze

Sąd Najwyższy w sporze “przedsiębiorcy kontra ZUS” stanął po stronie ZUS-u

Rzecznik MŚP interweniował w sprawie kwestionowania przez ZUS podstawy wymiaru składek zadeklarowanych przez przedsiębiorców....

Wyciek danych z laboratorium ALAB może dotyczyć nie tylko jego klientów. Jak sprawdzić, czy nasze dane są bezpieczne?

Wyciek danych z laboratorium ALAB zatacza coraz szersze kręgi. Jak podaje NASK problem może...

ZUS chce mieć prawo kwestionowania wysokości podstawy wymiaru składek. Rzecznik MŚP interweniuje

Po raz kolejny ZUS postanowił przyznać sobie prawo do kwestionowania wysokości podstawy wymiaru składek...

Energia geotermalna Google’a

Google dzięki geotermalnej elektrowni dostarcza bezemisyjną energię elektryczną do sieci w Nevadzie. Firma jest...