TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Olympus ofiarą ataku ransomware grupy BlackMatter

Olympus wydał oświadczenie, w którym przyznał się, że został ofiarą ataku ransomware. Trwa w tej sprawie śledztwo. Za atak odpowiada grupa BlackMatter.

BlackMatter jest grupą ramsomware wywodzącą się z innych grup np. DarkSide. Od momentu jej pojawienia się w czerwcu Emsisoft odnotował ponad 40 ataków, chociaż realnie może ich być więcej. Ostatnio celem ataku grupy są serwery Microsoft Exchange.

Tym razem na cel został wzięty Olympus. Hakerzy dostali się do jego infrastruktury sieciowej w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie. Zażądano okupu.

„Po wykryciu podejrzanej aktywności natychmiast zmobilizowaliśmy specjalny zespół reagowania, w tym ekspertów sądowych i obecnie pracujemy nad rozwiązaniem tego problemu z najwyższym priorytetem. W ramach dochodzenia zawiesiliśmy transfery danych w dotkniętych systemach i poinformowaliśmy odpowiednich partnerów zewnętrznych” – napisano w oświadczeniu Olympusa.

Źródło: komputerswiat.pl

Czytaj także:

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...