NASK ma nowego dyrektora. Instytutem pokieruje Kamil Sitarski

520
fot. NASK

Minister cyfryzacji Marek Zagórski powołał nowego dyrektora Państwowego Instytutu Badawczego NASK. Został nim dr inż. Kamil Sitarski. Pracownik Politechniki Warszawskiej, który specjalizuje się w systemach informatycznych i zarządzaniu przedsiębiorstwem.

O zmianie dyrektora poinformowano na Twitterze.

– NASK jest instytucją, która realizuje strategiczne projekty w cyfryzacji Polski i kluczowe zadania w obszarze cyberbezpieczeństwa. Życzę panu dyrektorowi wielu sukcesów w wypełnianiu misji NASK. Jestem przekonany, że dotychczasowe doświadczenie naukowe i menedżerskie dyrektora Sitarskiego przyczyni się do dalszego dynamicznego rozwoju instytutu – powiedział podczas wręczania nominacji minister cyfryzacji Marek Zagórski.

– Nominację na stanowisko dyrektora NASK, który pełni wiele istotnych zadań publicznych, przyjmuję z ogromną satysfakcją i jednocześnie przekonaniem, że będziemy wspólnie intensywnie pracować na dalszy rozwój organizacji – powiedział nowy szef NASK dr inż. Kamil Sitarski.

Sitarski jest doktorem nauk ekonomicznych o specjalizacji zarządzanie wiedzą. Ukończył Wydział Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej i specjalizuje się w systemach informatycznych i zarządzaniu przedsiębiorstwem.

Na Wydziale Zarządzania Politechniki Warszawskiej Sitarski zajmuje się zagadnieniami związanymi z systemami informatycznymi zarządzania, paradygmatami gospodarki cyfrowej i zarządzaniem wiedzą.

Nowy dyrektor NASK jest członkiem Polskiego Towarzystwa Informatycznego (zasiada w zarządzie oddziału mazowieckiego PTI) oraz Naukowego Towarzystwa Informatyki Ekonomicznej. Kamil Sitarski był prelegentem podczas licznych konferencji krajowych i zagranicznych. Mówi biegle w jęz. angielskim. Jego hobby to nowe technologie, podróże, fotografia, astronomia, popularyzacja nauki, literatura XIX i XX wieku.

Poprzedni dyrektor kierował instytutem od lutego ubiegłego roku.

Źródło: NASK