TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Multimedia/ Vectra – kolejne zmiany

Grupa Vectra podzieli sieć kablową Multimedia Polska. Wydzielona część abonencka stanie się bezpośrednią częścią Vectry. Reszta będzie stanowić operatora infrastruktury.

Trzy lata temu Vectra przejęła sieć kablową Multimedia Polska. Od tego czasu wciąż pojawiają się tam zmiany. Nie ze wszystkim zadowoleni są klienci. Ich głównym problemem są powtarzające się awarie, które uniemożliwiają im korzystanie z internetu czy telewizji.

Teraz Vectra planuje kolejne zmiany w Multimediach. Tym razem będzie to podział sieci na część abonencką i infrastrukturalną. Zasoby ludzkie czyli obsługa klienta, marketing, osoby zarządzające magazynami czy logistyką urządzeń abonenckich zostaną przeniesione bezpośrednio do Vectry. W ten sam sposób zostaną przeniesienie abonenci wraz z umowami.

Ogłoszony plan to kolejny krok realizowany w ramach podziału organizacyjno-prawnego Grupy na dwa obszary: operatora infrastruktury i dostawcę usług. Zmiany te mają na celu wykorzystanie w pełni jej możliwości rozwoju i nie mają wpływu na abonentów Multimedia – zarówno obecne oferty, jak i marka pozostają bez zmian – wyjaśnia biuro prasowe Vectry.

Pozostała elementy działalności Multimedia Polska, czyli infrastruktura, stanie się odrębnym bytem.

Vectra wniosek o podział spółki planuje złożyć do sądu rejonowego 1 grudnia 2023 roku.

Wydzielenie światłowodów u innych operatorów

To kolejny przypadek operatora telekomunikacyjnego rozdzielającego działalność abonencką od infrastruktury.

W lipcu 2021 roku Inea została podzielona na dwie spółki. Jedną jest operatorem otwartych sieci światłowodowych. Jest to Fiberhost. Druga to niezależny dostawcy usług czyli Inea. Po wydzieleniu Fiberhost świadczy usługi dla lokalnych i ogólnopolskich dostawców telekomunikacyjnych. Także dla tych, którzy są konkurencją dla Inei.

W kwietniu 2023 r. Play sprzedał połowę udziałów spółki, którą wcześniej rozszerzył o sieć światłowodową UPC Polska. Tak powstały Polski Światłowód Otwarty w ten sposób w 50 proc. trafił w ręce francuskiego funduszu private equity InfraVia Capital Partners.

Źródło: Wirtualne Media

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...

EPIX – bieżące zmiany w punkcie wymiany

Gdyby nie EPIX, rynek telekomunikacyjny w Polsce wyglądałby dziś inaczej. To właśnie dzięki trzem...

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...