TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Awaria Multimedia / Vectra

Kolejny dzień użytkownicy sieci Multimedia zgłaszają awarie. Od początku października pojawiło się ich już kilka, a wcześniej było tylko trochę lepiej. Problemy dotyczą także Vectry czy Cyfrowego Polsatu.

W tym tygodniu kolejne dni użytkownicy sieci Multimedia rozpoczynają od nerwów spowodowanych problemami z internetem. Już wcześniej w październiku pojawiały się awarie. Było ich kilka, a od początku października mamy zaledwie 11 dni.

Sytuację można prześledzić w zgłoszeniach na portalu downdetector.

Pośród wypowiedzi zgłaszających problemy użytkowników pojawiają się takie jak: Naprawcie to w końcu, niby połączono, a brak internetu!

Naprawicie ten internet w końcu? 4 minuty jest Internet później 10 nie ma i tak cały czas.

Problem z uploadem niezmiennie, był serwisant, wina dostawcy. Płacę za internet, nie po to żeby codziennie mieć inny problem.

Od tygodnia problem z uploadem… O godzinie 21:20 wywala Internet. Jak można tak traktować ludzi którzy płacą za ten internet.

Każdorazowo awaria trwa powyżej godziny, czasem aż 10 godzin. Nie wiadomo też dokładnie, co jej powodem. Jak widać po zgłoszeniach użytkowników przerwy w działaniu internetu są bardzo różne. Skarżą się oni, że nie mogą zarówno pracować online od rana, jak i korzystać z rozrywek z wykorzystaniem internetu wieczorami.

Sieć kablowa Multimedia Polska została w 2020 r. przejęta przez Vectrę. Od początku tego wprowadziła do swoich umów klauzule inflacyjne, które pozwalają jej podnosić ceny w związku z inflacją.

AKTUALIZACJA 10:30

Kolejne godziny mijają, a użytkownicy nadal zgłaszają problemy. Głównie dotyczą one internetu.

Wygląda na to, że to kolejna awaria Multimedia, która potrwa dłużej. Najwięcej zgłoszeń pojawia się z Warszawy, Łodzi i Gdańska.

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze