TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Nowa metoda logowania w Google

Przeważnie logujemy się z wykorzystaniem haseł. Wiemy jednak, że nie jest to najbezpieczniejsze rozwiązanie. Nie dbamy o odpowiednie bezpieczne hasła, nie korzystamy z menadżerów haseł i wykorzystujemy to samo hasło w wielu przypadkach. Jednym ze sposobów podniesienia bezpieczeństwa jest korzystania z zabezpieczeń wieloskładnikowych. Ale Google postanowiło postawić na jeszcze inną formą czyli klucz dostępu.

Żeby podnieść bezpieczeństwo danych i logowania Google stawia na klucze dostępu. Jak wyjaśnia:

Klucze dostępu to prosta i bezpieczna alternatywa dla haseł. Umożliwiają logowanie się na konto Google za pomocą odcisku palca, skanu twarzy lub blokady ekranu urządzenia (np. kodu PIN). Klucze zapewniają najlepszą ochronę przed zagrożeniami takimi jak phishing. Po utworzeniu klucza możesz go używać, żeby łatwo logować się na swoje konto Google oraz potwierdzać swoją tożsamość podczas wprowadzania zmian związanych z poufnymi danymi.

Klucze dostępu to rozwiązanie, które zapewnia bezpieczeństwo logowania. Korzystanie z niego wymaga posiadania fizycznego urządzenia, które pozwala na uwierzytelnienie poprzez odciska palca. Hasła można wykraść, a odcisk palca jest indywidualny i mamy go zawsze przy sobie.

Google zaczęło stosować klucze dostępu już w ubiegłym roku. Ale teraz ta metoda uwierzytelniania staje się domyślną podczas logowania się na konto Google.

Źródło: Focus.pl

Czytaj także:

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...

EPIX – bieżące zmiany w punkcie wymiany

Gdyby nie EPIX, rynek telekomunikacyjny w Polsce wyglądałby dziś inaczej. To właśnie dzięki trzem...

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...