Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Nowa metoda logowania w Google

Przeważnie logujemy się z wykorzystaniem haseł. Wiemy jednak, że nie jest to najbezpieczniejsze rozwiązanie. Nie dbamy o odpowiednie bezpieczne hasła, nie korzystamy z menadżerów haseł i wykorzystujemy to samo hasło w wielu przypadkach. Jednym ze sposobów podniesienia bezpieczeństwa jest korzystania z zabezpieczeń wieloskładnikowych. Ale Google postanowiło postawić na jeszcze inną formą czyli klucz dostępu.

Żeby podnieść bezpieczeństwo danych i logowania Google stawia na klucze dostępu. Jak wyjaśnia:

Klucze dostępu to prosta i bezpieczna alternatywa dla haseł. Umożliwiają logowanie się na konto Google za pomocą odcisku palca, skanu twarzy lub blokady ekranu urządzenia (np. kodu PIN). Klucze zapewniają najlepszą ochronę przed zagrożeniami takimi jak phishing. Po utworzeniu klucza możesz go używać, żeby łatwo logować się na swoje konto Google oraz potwierdzać swoją tożsamość podczas wprowadzania zmian związanych z poufnymi danymi.

Klucze dostępu to rozwiązanie, które zapewnia bezpieczeństwo logowania. Korzystanie z niego wymaga posiadania fizycznego urządzenia, które pozwala na uwierzytelnienie poprzez odciska palca. Hasła można wykraść, a odcisk palca jest indywidualny i mamy go zawsze przy sobie.

Google zaczęło stosować klucze dostępu już w ubiegłym roku. Ale teraz ta metoda uwierzytelniania staje się domyślną podczas logowania się na konto Google.

Źródło: Focus.pl

Czytaj także:

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProffesional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

Najnowsze

mObywatel zostanie zmieniony decyzją UE

Unia Europejska zadecydowała, że mObywatel zostanie zmieniony. Wiąże się to z możliwością wylegitymowania się...

PARP ma 4,2 mld euro z Funduszy Europejskich do rozdania

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości jest zaangażowana w realizację naborów z programów Fundusze Europejskie dla...

Gospodarka w 2023 r. – podsumowanie 

Zbliża się koniec roku, co stanowi okazję do gospodarczego podsumowania tego okresu. Bez wątpienia...

Po połączeniu UPC Polska i Play skargi klientów nie milkną

W sierpniu Play i UPC połączyły się. Od września klienci skarżą się na usługi,...