Miliard abonentów 5G już w tym roku

81

Już w tym roku liczba subskrypcji 5G ma przekroczyć miliard. Wpływ na to ma być rozwój tej technologii w Chinach i Ameryce Północnej.

Ericsson podał szacunki, według których liczba abonentów 5G w tym roku przekroczy miliard. Mobility Report pokazuje, że w pierwszym kwartale 2022 roku liczba użytkowników wzrosła o 70 milionów i wyniosła 620 milionów. W tym czasie liczba abonentów 4G wzrosła również o  70 milionów, by osiągnąć 4,9 miliarda.

Jednak o ile w przypadku 4G szczyt wzrostu ma zostać osiągnięty w tym roku, to 5G jest dopiero na początku ścieżki wzrostu. Później będzie także odbierać abonentów 4G.

Jeśli sprawdzą się szacunki analityków i liczba abonentów 5G w tym roku przekroczy miliard, to ta technologia osiągnie ten poziomi szybciej niż poprzednia – 4G. Tamtej zajęło to 10 lat od uruchomienia. 5G może zrobić to dwa lata szybciej.

W 2027 roku liczba subskrypcji 5G może już osiągnąć 4,4 miliarda.

Peter Jonsson, główny twórca raportu szacuje, że wpływ na wzrost abonentów już w tym roku będą mieć Indie, które są w trakcie aukcji częstotliwości radiowych 5G.

– Spodziewamy się około 30 milionów abonentów 5G w Indiach w 2022 roku i około 50 milionów w 2023 roku – powiedział Jonsson.

Źródło: Reuters, itbiznes.pl